Poraz Cedevite Olimpije v Podgorici, Krka poražena doma

Podgorica, 07. 12. 2019 20.54 |

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 10. krogu lige Aba izgubili z Budućnostjo z 80:93 (23:26, 41:54, 63:78). Košarkarji Krke pa so v 10. krogu lige Aba izgubili z Mornarjem s 67:76 (15:22, 25:40, 45:62).

Cedevita Olimpija - Crvena zvezda

Košarkarji Cedevite Olimpije so doživeli drugi poraz na zadnjih treh tekmah v ligi Aba. Z zadnjih dveh gostovanj v Zadru in Podgorici so se vrnili z minusom 51 točk, vmes pa so v Stožicah premagali Crveno zvezdo.

Za Ljubljančane je bil to hkrati tretji poraz v tem tekmovanju, Budućnost pa tudi po derbiju desetega kroga ostaja na vrhu razpredelnice z izkupičkom 9-1. Edini poraz je doživela doma v 3. krogu proti Koper Primorski.

Cedevita Olimpija ni bila dostojen tekmec. Če bi Budućnost vseh 40 minut igrala v istem ritmu, bi varovanci trenerja Slavena Rimca doživeli precej višji poraz. Tako pa so domačini ob zaključku tretje četrtine oziroma pri rezultatu 78:55 stopili s plina in gostom, ki so imeli 17 izgubljenih žog, omogočili, da so izvlekli časten poraz.

Cedevita Olimpija bo naslednji dve tekmi v ligi Aba igrala doma, in sicer 15. decembra proti Krki ter 21. decembra z Mego Bemax, pred tem pa jo to sredo v Franciji čaka še odločilno gostovanje v evropskem pokalu.

Krka poražena doma
Košarkarji Krke so v 10. krogu lige Aba izgubili z Mornarjem s 67:76 (15:22, 25:40, 45:62). Dvoboj ekip, ki sta imeli pred tekmo enak izkupiček zmag in porazov 4-5, so zasluženo dobili gostje iz Bara, ki so prevladovali skozi celo tekmo, tako da je bilo vprašanje o zmagovalcu v drugem planu.

Krka je doživela tretji poraz na zadnjih štirih tekmah, Mornar pa je prekinil niz dveh porazov in se povzpel v zgornjo polovico sodelujočih. Medtem ko je imel domači strateg Vladimir Anzulović le tri igralce, ki so komaj presegli mejo desetih točk, je imel njegov kolega na drugi strani Mihailo Pavičević dva še posebej izstopajoča posameznika, ki sta skupaj dosegla več kot polovico točk Mornarja. Ameriški organizator igre Jacob Pullen je zbral 21 točk (met iz igre 8:11), izkušeni Marko Bjelica pa je imel 20 točk in šest skokov.

Krko v 2019 v ligi Aba čakajo še tri tekme. Najprej dve na tujem - proti Cedeviti Olimpiji in FMP, leto pa bo končala doma 29. decembra proti Zadru.