Dallas prepričljiv na gostovanju v Portlandu

Dallas, 09. 12. 2023 06.32 |

Košarkarji Dallas Mavericks so v severnoameriški ligi NBA slavili na gostovanju pri ekipi Portland Trail Blazers s 125:112. Slovenski košarkarski zvezdnik Luka Dončić je pokazal novo blestečo predstavo. Zbral je 32 točk, šest skokov in deset podaj. Avstralec Dante Exum je dodal 23 točk. Madež na zmago ima le poškodba pomembnega moža Teksašanov Kyrieja Irvinga, ki je s tekmo končal že sredi druge četrtine. Dončića in Dallas naslednja tekma čaka v noči na torek, ko bodo igrali v gosteh pri Memphis Grizzlies.

Luka Dončić je v Oregonu odigral 41 minut ter ob 32 točkah, kar je bil najboljši dosežek na tekmi, dodal še deset asistenc in šest skokov. Zmaga Dallasa, ki zaseda tretje mesto v razvrstitvi zahoda, proti predzadnji ekipi zahodne konference je imela napako. Na tekmi si je Kyrie Irving poškodoval desno stopalo. Slabe štiri minute pred koncem druge četrtine je nad Irvingom pod košem osebno napako naredil center Portlanda Duop Reath.

Portland Trail Blazers vs Dallas Mavericks
Portland Trail Blazers vs Dallas Mavericks FOTO: Sofascore.com

Irving je padel na tla, soigralec Dwight Powell pa mu je nehote stopil na nogo, zaradi česar je Irving ostal na tleh nekaj minut. Irving je ostal v igri in zadel dva prosta meta, preden je Tim Hardaway Jr. storil prekršek, da bi ga izvlekel. Irvinga so odpeljali v slačilnico, da ga je pregledalo trenersko osebje Mavericksov, nato pa do konca tekme ni več šel na parket.

Jason Kidd
Jason Kidd FOTO: AP

Trener Dallasa Jason Kidd na novinarski konferenci po koncu tekme še ni mogel predstaviti informacij o obsegu Irvingove poškodbe. Je pa vrzel, ki je nastala po odhodu Irvinga, pod obročema odlično zapolnil Dante Exum, izkazal se je tudi Hardaway z 20 točkami. "Res je pokazal odlično predstavo," je o Exumovem nastopu dejal Kidd. "Igral je na obeh straneh, mislim, da je že v obrambi opravil odlično delo. Izgubili smo Irvinga, Dante pa je opravil res dobro delo."

Nadaljeval se je negativni niz Toronto Raptors v ligi NBA. Kanadčani so doživeli poraz s 116:119 pri Charlotte Hornets. To je bil tretji poraz v nizu in 13. na 22. tekmi sezone za Toronto. Raptors so morali na začetku loviti velik zaostanek in sredi druge četrtine zaostajali s 33:53.

Luka Dončić vs Portland Trail Blazers
Luka Dončić vs Portland Trail Blazers FOTO: Sofascore.com

Pred zadnjo četrtino je zaostanek znašal minus 13 točk (77:90), nato pa je Toronto po vrnitvi s 97:96 znova prevzel vodstvo in celo povišal na 101:96. Na koncu pa so vseeno doživeli nov poraz. Charlotte je navdušil s štirimi igralci, ki so dosegli 20 ali več točk. Najuspešnejši strelec je bil Gordon Hayward (24).

Že 16. zapovrstjo je teksaška zasedba San Antonio Spurs morala parket zapustiti kot poraženec. Teksašani so s porazom proti Chicago Bulls s 112:121 kljub 21 točkam in 20 skokom "čudežnega dečka" Victorja Wembanyame postavili negativen klubski rekord. Trenerju San Antonio Spurs Greggu Popovichu niso pomagale niti strateške zamisli z začetno postavo ekipe, ki se je znašla v dvomestnem nizu porazov. San Antonio ima to sezono razmerje zmag in porazov 3:18, kar je njihov najslabši začetek v zgodovini franšize v 21 tekmah.

Victor Wembanyama
Victor Wembanyama FOTO: AP

Wembanyame je z 19 leti in 338 dnevi postal najmlajši igralec v zgodovini lige NBA, ki je na tekmi dosegel vsaj 20 točk in 20 skokov. Presegel je starostni mejnik Dwighta Howarda iz leta 2005. Howard je bil takrat, ko je dosegel ta mejnik le štiri dni starejši. Wembanyama se je pridružil Howardu, ki sta kot najstnika na tekmi dosegla 20 točk in 20 skokov.

Izidi, liga NBA, redni del:
Portland Trail Blazers - Dallas Mavericks 112:125 (22:37, 38:34, 30:26, 22:28)
Luka Dončić 32 (11:28 iz igre, 3:14 za tri, prosti meti 7:8, deset podaj in šest skokov v 41 minutah).

Charlotte Hornets - Toronto Raptors            119:116

Orlando Magic - Detroit Pistons                123:91

Philadelphia 76ers - Atlanta Hawks             125:114

Brooklyn Nets - Washington Wizards             124:97

Boston Celtics - New York Knicks               133:123

Miami Heat - Cleveland Cavaliers                99:111

Memphis Grizzlies - Minnesota Timberwolves     103:127

Oklahoma City Thunder - Golden State Warriors  138:136 (podaljšek)