Boljša končnica v Čačku prinesla Cedeviti Olimpiji pomembno zmago

Čačak, 03. 02. 2024 18.32 |

A.V., STA
4

Košarkarji Cedevite Olimpije so v obračunu 19. kroga regionalne lige ABA na gostovanju v Čačku precej težje od pričakovanj prišli do sicer zaslužene zmage s 74:65. Najučinkovitejši posameznik v vrstah Ljubljančanov je bil izjemni in na žalost odhajajoči hrvaški reprezentančni center Karlo Matković, ki je 19 točkam dodal še 9 skokov in podajo. Kapetan Jaka Blažič pa je prispeval 18 točk.

Košarkarji Cedevite Olimpije se po treh zaporednih porazih na gostovanjih v ligi Aba iz Čačka vračajo s polnim izkupičkom. Tamkajšnji Borac so premagali s 74:65.

Ljubljančani, za katere je zadnjič pred odhodom v ligo NBA igral Karlo Matković (19 točk, 9 skokov, podaja), so po tretji zmagi na zadnjih petih tekmah pri trinajstih zmagah in šestih porazih.

Za dve načrtovani točki so se morali krepko potruditi, saj se kljub temu, da so vodili praktično celo tekmo, niso znali odlepiti od tekmeca. V vseh 40 minutah niso niti enkrat vodili z dvomestno prednostjo.

Statistika tekme: Borac Čačak vs. Cedevita Olimpija
Statistika tekme: Borac Čačak vs. Cedevita Olimpija FOTO: Sofascore.com

Borac se je tako dobri dve minuti pred koncem približal na vsega dve točki zaostanka (63:65). Odgovor Cedevite Olimpije je bil tokrat pravi in učinkovit. Najprej je Justin Cobbs (11 točk, 6 podaj) zadel za štiri točke prednosti, nato je Karlo Matković z blokado in zabijanjem razliko dvignil na šest, trojka Jake Blažiča (18 točk, trojke 4:5) pa je dokončno rešila vsa vprašanja o zmagovalcu.

Cedevita Olimpija bo pred odmorom za pokalna tekmovanja in reprezentančne obveznosti odigrala še eno tekmo v ligi Aba, in sicer bo 10. februarja v Stožicah gostila FMP.