Prepelič z Valencio tokrat nemočen proti Olympiacosu

Valencia, 01. 04. 2021 00.38 |

STA, A.V.
0

S še preostalima obračunoma se je končal 32. krog v košarkarski evroligi. Ruski Himki Moskva je po podaljšku odpravil francosko ekipo Asvel Villeurbanne iz Lyona s 87:85. Španska Valencia pa ni bila kos grškemu Olympiacosu iz Pireja, ki je slavil zmago z 88:79. Slovenski reprezentant Klemen Prepelič je v dresu Valencie odigral 21 minut ter v statistiko vpisal 12 točk.

Že v torek je Baskonia Zorana Dragića gostovala pri Panathinaikosu in zmagala prepričljivo s 97:82, Bayern München Žana Marka Šiška pa je gostil Fenerbahče Istanbul in izgubil z 68:77.

Baski so prepričljivo dobili tekmo v Atenah, med najboljšimi pa je bil tudi Dragić. Na koncu je v dobrih 21 minutah dosegel 22 točk, trikrat je zadel trojko, dodal pa še po en skok in ukradeno žogo. Bayern pa je moral priznati premoč Fenerbahčeju, doživel je 13. poraz v sezoni, a kljub temu ostaja pri vrhu lestvice. Šiško je igral 20 minut in osmim točkam dodal še sedem podaj in en skok.

Na vrhu razpredelnice je po 32 krogih Barcelona s 55 točkami, dve točki manj pa imajo na drugem mestu košarkarji zasedbe Anadolu Efes Istanbul.