Prepelič z Valencio uspešnejši od Bayerna in Šiška

Valencia, 26. 03. 2021 00.10 |

STA, A.V.
0

Košarkarji so začeli 31. krog evrolige. V večernem slovenskem dvoboju je Valencia Klemna Prepeliča gostila Bayern Žana Marka Šiška. Zmagala je Valencia s 83:76, statistično uspešnejši pa je bil tudi Prepelič, ki je dosegel osem točk.

Klemen Prepelič je na parketu preživel 23 minut in pol, osmim točkam pa je za zmago svoje ekipe, 17. v sezoni, dodal še po štiri skoke in podaje. Žan Mark Šiško je odigral 11 minut, dosegel pa je šest točk in po dva skoka in podaji. Bayern kljub porazu ostaja pred Valencio na lestvici, ima pa 19 zmag.

V preostalih današnjih tekmah ekipi z vrha lestvice nista imeli težav, CSKA Moskva je Crveno zvezdo premagala s 87:72, Anadolu Efes Istanbul pa Panathinaikos Atene s 85:65.

Vodilna Barcelona bo v petek igrala z berlinsko Albo, nastopila pa bo tudi Baskonia Zorana Dragića, ki bo gostila Armani Milano.

Evroliga, 31. krog, četrtkove tekme, izidi:
Valencia - Bayern München 83:76
(Klemen Prepelič 23:31 minute, 8 točk, 4 skoki, 4 podaje za Valencio; Žan Mark Šiško 11:11 minute, 6 točk, 2 skoka, 2 podaji za Bayern).
CSKA Moskva - Crvena zvezda Beograd          87:72
Anadolu Efes Istanbul - Panathinaikos Atene  85:65
Žalgiris Kaunas - Maccabi Tel Aviv 81:88
Asvel Villeurbanne - Real Madrid 71:74