Prepeličeva Valencia z visoko zmago v St. Peterburgu

Sankt Peterburg, 25. 02. 2021 21.37 |

STA, M.G.
0

Košarkarji Valencie so v tekmi 26. kroga Evrolige v gosteh v St. Peterburgu Zenit premagali z 91:62. Slovenski košarkar Klemen Prepelič je za špansko ekipo v 16 minutah in pol na igrišču dosegel osem točk, dodal pa še en skok.

Statistika Klemna Prepeliča na tekmi z Zenitom
Statistika Klemna Prepeliča na tekmi z Zenitom FOTO: Sofascore.com

Najbolj razpoložen pri Valencii, ki je dosegla 14. zmago v sezoni, je bil Bojan Dubljević z 19 točkami. Temelje za uspeh proti peti ekipi lestvice so košarkarji Valencie postavili v drugi polovici tekme, ki so jo dobili s 47:21, domači so v tretji četrtini zmogli le devet točk.

Bayern München, za katerega je Žan Mark Šiško odigral 11 minut, med strelce se ob enem zgrešenem poskusu za tri točke ni vpisal, je pa prispeval skok in pet podaj, je premagal Maccabi Tel Aviv z 72:70 in se obdržal tik pod vrhom lestvice.

Zenit – Valencia 62:91

Olympiacos - CSKA 74:75

Bayern - Maccabi Tel Aviv 72:70

Olimpia Milano - Himki 84:74

Real Madrid - Žalgiris 70:58