Izvrstna Randolph in Prepelič ob odsotnosti Llulla spisala zmago Reala

Madrid, 20. 11. 2018 22.47 |

Košarkarji španskega Reala iz Madrida so dosegli osmo zmago v evroligi. Za uspeh nad Gran Canario z 89:76 si levje zasluge lastita tudi Klemen Prepelič in Anthony Randolph. Prvi je proti tekmecem s Kanarskih otokov v 14:35 minute dosegel 13 točk in 3 podaje, drugi pa v 25:44 minute prispeval 20 točk, 10 skokov in dve podaji.

Randolph v tej sezoni igra v izvrstni formi, tokrat se je izkazal tudi Prepelič. FOTO: AP

Poleg Reala, pri katerem zaradi poškodbe ni zaigral prvi organizator igre Sergio Llull, ima 100-odstotni izkupiček na dosedanjih tekmah še ruski CSKA iz Moskve, ki bo v sredo gostil litovski Žalgiris. Turški Fenerbahče je v današnjem mestnem obračunu ukanil Darušafako s 100:79, Anadolu Efes je bil boljši od izraelskega Maccabija iz Tel Aviva z 90:77, grški Olympiakos pa je slavil v Münchnu z 72:62.

V sredo bodo na sporedu še štiri tekme osmega kroga. Barcelona Jake Blažiča bo gostovala pri grškem Panathinaikosu, črnogorska Budućnost Alena Omića pa pri ruskem Himkiju. CSKA bo gostil Žalgiris, v lombardijsko prestolnico pa prihaja španska Baskonia Vitoria.