Razpoloženi Dončić v 18 minutah blizu trojnemu dvojčku, odlična partija Čančarja

Dallas, 09. 10. 2021 07.37 |

STA, J.B.
8

Slovenski košarkarski as Luka Dončić je bil na drugi pripravljalni tekmi pred novo sezono lige NBA znova zelo razpoložen in na koncu za malo zgrešil trojnega dvojčka. V manj kot 18 minutah igre je k zmagi Dallasa nad Los Angeles Clippersi s 122:114 prispeval 14 točk, devet podaj in osem skokov. Vlatko Čančar je za Denver proti Minnesoti s klopi dosegel 13 točk.

Vrhunci Luke Dončića proti LA Clippersom:

Dallas je z začetno postavo Luka Dončić, Kristap Porzingis, Tim Hardaway ml., Dwight Powell in Dorian Finney-Smith bil tesen dvoboj s "starimi znanci" iz Los Angelesa. Clippersi so namreč Dallas v obeh preteklih sezonah premagali v končnici. Moštvo iz Teksasa je bilo ta večer boljše v odločilni zadnji četrtini.

K Dallasovi zmagi je pomembno prispeval tudi latvijski center Porzingis, ki je izmed prve peterke na parketu preživel največ časa, skoraj 20 minut, pri tem pa dosegel 15 točk in pet skokov. Prvi strelec moštva iz Teksasa je bil sicer Eugene Omoruyi z 20 točkami s klopi.

Clippersi tokrat niso bili v popolni postavi. V prvi peterki sta manjkala Kawhi Leonard in Serge Ibaka, od ostalih pa še Marcus Morris st., Ivica Zubac in Nicolas Batum. V prvi peterki ni bil pretirano razpoložen Paul George, ki je dosegel le šest točk v skoraj 20 minutah igre. Reggie Jackson je dosegel 14 točk v prvi peterki, prvi strelec moštva pa je bil Luke Kennard z 19 točkami s klopi.

Vrhunci obračuna Denver Nuggets – Minnesota Timberwolves:

Sinoči je pripravljalno tekmo odigral Denver s Slovencem Vlatkom Čančarjem v postavi. Ta je bil v nekaj več kot 15 minutah igre s klopi izjemno učinkovit, dosegel je 13 točk. Denver je sicer na domačem parketu s 112:114 izgubil z Minnesoto Timberwolves. Nikola Jokić, prvo ime Denverja, je bil blizu trojnega dvojčka z 10 točkami, devetimi skoki in devetimi podajami. Karl Anthony-Towns je za Minnesoto dosegel 12 točk.

Eni glavnih favoritov za zmago v letošnji sezoni, ki se začne 19. oktobra, so Los Angeles Lakers. Ti so na svoji prvi pripravljalni tekmi letošnjega leta izgubili proti Golden State Warriorsom, za katere sta bila izjemno razpoložena Steph Curry s 30 točkami in Jordan Poole z 28.