Barcelona se je vrnila od 'mrtvih' in za točko premagala Real

Barcelona, 19. 06. 2019 22.55 |

Košarkarji madridskega Reala so imeli priložnost, da z zmago v Barceloni osvojijo naslov državnega prvaka. Tekma je bila na sporedu v Barceloni, gostitelji so zaostajali večji del srečanja, a so na koncu slavili za točko (78:77) in znižali izid v zmagah na 2:1.

Po prvih dveh tekmah finala španskega državnega prvenstva, ki sta bili na sporedu v Madridu, je tretjo gostila Barcelona. V finalu igrajo na tri zmage in Madridčani, ki jih vodi trener Pablo Laso, so si priigrali že lepo prednost z dvema zmagama. Na prvi so zmagali s 87 : 67, na drugi je bilo bolj tesno, le točka razlike (81 : 80).

Barcelona, pod vodstvom trenerja Svetislava Pešića, je morala nujno zmagati, sicer bi bilo finalne serije konec. Dobili so prvo četrtino, ob polčasu pa zaostajali za šest točk (34:40). Real je zanesljivo vodil tudi v tretji četrtini, tudi že za več kot deset točk, a je Barca naredila delni izid 12:0 in se vrnila v igro. Nato so bili galaktiki vseskozi v rahli rezultatski prednosti, 30 sekund pred koncem pa je po dolgem času Singleton zadel za vodstvo Barce 78 : 77. Sergio Lull je zapravil žogo v napadu, a je do konca ostalo še 10 sekund in žoga je ostala v posesti Reala. Madridčani so zapravili tudi to priložnost in Barcelone je tekmo dobila in znižala izid na zmagah na 2:1. Tudi četrta tekma bo na sporedu v Barceloni.

tekma

Prvi strelec tekme je bil Barcelonin Thomas Heurtel (21 točk), pri Realu pa Facundo Campazzo in Trey Thompkins (oba po 18 točk), Anthony Randolph je dosegel šest točk in dodal tri skoke. Barcelona je krepko dobila skok (35 : 21)

Klemena Prepeliča tudi tokrat ni bilo v postavi Reala, Jaka Blažič pa je bil na Barceloninem seznamu, a je ostal brez priložnosti.