Real z odličnim Randolphom strl Zvezdo, Šiško ugnal Prepeliča

Beograd, 13. 11. 2020 21.51 |

Košarkarji Real Madrida so z odlično tretjo četrtino v Beogradu strli odpor Crvene zvezde in se v osmem krogu evroligaškega tekmovanja veselili zmage s 73:67. Slovenski reprezentant Anthony Randolph je bil s 13 točkami med boljšimi posamezniki španske ekipe. Dober večer je v dresu Valencie imel za seboj tudi Klemen Prepelič, a je klub temu moral priznati premoč Bayernu (79:90), pri katerem je Žan Mark Šiško zbral šest točk.

Anthony Randolph je zabeležil najboljši statistični indeks uspešnosti v gostujoči ekipi, ki je tehtnico na svojo stran prevesila v tretji četrtini, ki jo je španska ekipa dobila s 23:11. Anthony Randolph je bil morda kar ključni mož ob zmagi Reala, saj je dosegel 13 točk, več jih je pri gostih dal le Trey Thompkins, in sicer 14. A slovenski reprezentant je imel precej boljši met iz igre, saj je iz šestih poskusov zgrešil le enkrat (2/2 za dve, 3/4 za tri). K 13 točkam je Randolph dodal še šest skokov in tri ukradene žoge. V domači zasedbi je največ, 22 točk, zbral Jordan Loyd, 16 pa jih je dodal Corey Wahlden, a to sta bila tudi edina košarkarja beograjske zasedbe, ki sta vpisala dvomestno število točk.

Dobro tekmo je odigral še en slovenski reprezentant, in sicer Klemen Prepelič v dresu Valencie, a njegova predstava (18 točk, 5 podaj, 2 ukradeni žogi in 1 skok) ni bila dovolj za zmago, Bayern je na domačem parketu špansko zasedbo premagal z izidom 90:79. Žan Mark Šiško je za zmagovalno ekipo v 20 minutah igre zbral šest točk, pet podaj in en skok.

Panathinaikos je na domačem parketu izgubil z turško zasedbo Anadolu Efes, pri katerem je blestel srbski košarkar Vasilije Mičić. Podpisal se je pod 33 točk.