Realu evroligaški derbi z Barcelono, 'zlati Tonček' najboljši strelec

Madrid, 15. 11. 2019 09.23 |

Real Madrid je v 8. krogu košarkarske Evrolige v domači dvorani premagal doslej vodilno Barcelono s 86:76. To je peta zmaga Reala v letošnji sezoni, najboljši strelec domačih pa je bil Američan s slovenskim potnim listom Anthony Randolph, ki je dosegel 16 točk, temu pa je dodal še sedem skokov.

Na drugi strani pa je 19 točk za Barcelono dosegel črnogorski center Nikola Mirotić, sicer nekdanji igralec Real Madrida, ki se je letos poleti iz lige NBA preselil k največjemu Realovemu konkurentu Barceloni.

Če je v prvi četrtini prevladoval domači Real in jo dobil z 32:14, je v drugi na svoj račun prišla Barcelona in jo dobila s 36:16 ter tako visok zaostanek spreobrnila v vodstvo. Najboljši strelec Reala v prvem delu igre je bil z 11 točkami zlati slovenski reprezentant Anthony Randolph.

V drugem polčasu pa je Real znova igral bolje, dobil obe preostali četrtini (23:14 in 15:12), na koncu zasluženo zmagal in Barceloni zadal drugi poraz v letošnji sezoni evrolige. Končni izid 86:76 je štiri sekunde pred koncem postavil ravno Randolph, ki je na parketu sicer preživel 29 minut.