Rezultatska kriza vse večja: Miami doživel nov poraz

Miami, 02. 02. 2021 08.24 |

A.V., STA
1

Ob Dallasu, za katerega igra Luka Dončić, je nov poraz v severnoameriški poklicni košarkarski ligi NBA doživel tudi lanski finalist Miami Heat v dvoboju s Charlotte Hornets (121:129). Slovenski organizator igre Goran Dragić je v slabih 25 minutah igre za 'Vročico' prispeval tri točke, sedem skokov in osem podaj.

Miami (7-13) je v svoji konferenci trenutno še mesto slabši od Dallasa in zaseda 13. mesto. Košarkarji 'Vročice', v katero se je po rahli poškodbi vrnil slovenski organizator igre Goran Dragić, so vodili s 111:101 vsega tri minute pred koncem, a so gostom iz Charlotta dovolili vrnitev. Redni del se je po trojki Malika Monka končal s 113:113, Jimmy Butler pa je zgrešil met za zmago.

V podaljšku je bil Charlotte (10-11) na krilih Gordona Haywarda in Devonteja Grahama boljši in slavil zmago s 129:121. Dragić je za 'Vročico' dosegel tri točke, prispeval pa je še sedem skokov in osem podaj v 24:42 minute. Zadel je le en met iz igre (1/9).

Na preostalih tekmah so prvaki Los Angeles Lakers (16-6) prišli do 12. gostujoče zmage v sezoni proti Atlanta Hawks (10-10) s 107:99. Najboljša strelca sta bila Anthony Davis za 'Jezernike' in Trae Young (16 podaj) za Hawks. Oba sta dosegla po 25 točk.

Na drugo mesto vzhodne konference se je z zmago prebil Milwaukee (12-8). Bucks so bili prepričljivo boljši od Portland Trail Blazers (10-9) s 134:106. Niz zmag pa nadaljujejo Memphis Grizzlies (9-6). Proti San Antoniu so zabeležili že sedmo zaporedno zmago (133:102) in na zahodu zasedajo peto mesto.

Vodstvo lige NBA je bilo primorano prestaviti še 23. tekmo, tokrat med Denver Nuggets (12-8), za katere igra Vlatko Čančar, ter Detroit Pistons (5-15). Razlog so protokoli lige v boju proti novemu koronavirusu, zaradi česar Detroit ni imel na voljo vsaj osmih igralcev.