Košarka

Oklahoma še tretjič nadigrala nemočne Lakerse

Los Angeles, 10. 05. 2026 05.58 2 min branja 24

Los Angeles Lakers – Oklahoma City Thunder, 3. tekma

Košarkarjem Los Angeles Lakersov v drugem krogu končnice grozi metla. Na tretji tekmi z Oklahoma City Thunder so namreč še tretjič izgubili, v mestu angelov je tokrat bilo 108:131. Luka Dončić kljub napovedim tudi tokrat ni igral.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Pred tekmo je iz tabora Los Angeles Lakersov prišla optimistična novica, da bi se poškodovani Luka Dončić, ki ima težave z levo stegensko mišico, utegnil hitreje od pričakovanj vrniti že za tretjo tekmo. To se na koncu ni zgodilo, kar so gostje iz Oklahome izkoristili in še tretjič suvereno prišli do zmage.

Po prvem polčasu so Lakersi celo vodili, v drugem pa so aktualni prvaki dosegli kar 74 točk za že sedmo zaporedno zmago nad Lakersi v tej sezoni. Odločilna je bila tretja četrtina, ki so jo gostje dobili za 13 (33:20).

S 24 točkami in desetimi podajami je bil tokrat prvo ime srečanja Ajay Mitchell, ki je postavil svoj strelski rekord v tekmah končnice. Odličen je bil tudi prvi zvezdnik Oklahome Shai Gilgeous-Alexander s 23 točkami in devetimi podajami. Oklahoma je v letošnji končnici dobila vseh sedem tekem. V prvem krogu je z metlo končala sezono Phoenix Suns.

Pri Lakersih je tokrat kar šest košarkarjev doseglo dvomestno število točk, a nihče več kot 21. Najboljši strelec je bil Rui Hachimura (5/8 za tri), LeBron James je 19 točkam dodal šest skokov in osem podaj, Austin Reaves pa 17 točkam še devet asistenc.

Mnogi ameriški mediji so v zadnjih dneh ugibali, kdaj bi se lahko Luka Dončić vrnil v kader Los Angeles Lakersov. To se žal še ni zgodilo.
Mnogi ameriški mediji so v zadnjih dneh ugibali, kdaj bi se lahko Luka Dončić vrnil v kader Los Angeles Lakersov. To se žal še ni zgodilo.
FOTO: AP

Liga NBA, končnica, zahodna konferenca, 2. krog, tretja tekma, izid:

Los Angeles Lakers - Oklahoma City Thunder 108:131 (25:31, 34:26, 20:33, 29:41) / (0:3)*

*Opomba - stanje v zmagah; moštva igrajo na štiri zmage

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.
  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI24

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

Anion6anion
10. 05. 2026 10.21
Zakaj danes ni to prva udarna novica in še 5 drugih novic glede te tekme? Ker čudežni deček ne igra. Ker ne bo dobil prstana, ker ne bo MVP???? Je to neodvisno in pošteno novinarstbvo
ddolores
10. 05. 2026 10.16
Ko bo prišel Dončič, bo dal 52 točk, dvojni trojček, v obrambi nič in poraz - 20!
turkiz
10. 05. 2026 10.10
Jaz verjamem v Dončiča,ampak bo moral dvigniti nivo fizične pripravljenosti za tri stopnje. Če bo prišel Janis bo bolje, še najbolje bi bilo če bi pripeljali Irvinga in Jokiča. To bi potem nekako šlo. Drugače bo pa metla v tem play offu....
ddolores
10. 05. 2026 09.52
Če so bili Lakersi nemočni, potem pa Oklahomi ni bilo preveč težko.
Deep1
10. 05. 2026 09.32
Lakersi brez odgovora na Grom, čevapi pa brez konkurence!
Deep1
10. 05. 2026 09.26
V Crypto.com Areni veliko žalosti, malo obrambe in precej čevapov‼️😆😆
Amor Fati
10. 05. 2026 09.01
Nisem si mislil, da bodo tako nebogljeni 🤣 Očitno je končnica povsem druga zgodba kot redni del, ker se v končnici dejansko igra obramba, trda obramba. 🤣
Lock Down
10. 05. 2026 09.17
Ja sine, marsikaj še ne veš. Zato pa ne pametuj toliko in se blamiraj, če si šele plenice prerasel 🤣
Amor Fati
10. 05. 2026 09.20
Vse gre po načrtu. To je pa vse kar lahko povem 🤣
AtleticoSLO
10. 05. 2026 08.45
Že v prvem krogu se je vedelo, da čez OKC ne bodo šli in da bo 4-0, zato je tudi neumno, da se Luka vrača to sezono, naj se pripravi na novo sezono, letos nima LA šans brez in z njim.
Maxx365
10. 05. 2026 08.39
Kako zdaj, če pa brez Dončića igrajo tako vrhunsko, da najboljšega strelca ligr sploh ne pogrešajo, posebej ker se je vrnil MVP Reaves 🤣🤣🤣
franc1972slo
10. 05. 2026 08.45
Aja ker lani so bili pa z njim ful dominantni v playoffu 😂
Amor Fati
10. 05. 2026 08.59
Vse gre po načrtu 🤣🤣🤣
Lock Down
10. 05. 2026 09.18
No, predlani pa jih je pripeljal v finale.
Lock Down
10. 05. 2026 09.20
... Dallas namreč, lani pa vemo kdaj in kako je prišel v LA in kaj se je dogajalo okoli tega.
Maxx365
10. 05. 2026 09.23
Lej Francelj, lahko pa ti poskusiš, bom ful navijal zate, že zato ker si Slovenec. Verjamem da pa je lažje s kavča pljuvat po človeku.
ummax
10. 05. 2026 08.10
Vse v rednem delu prikazano je naenkrat brez veze, če igraš slabo končnico. Tako da Luka gre lahko v Punat in čaka naslednjo sezono, ker če pride za zadnjo tekmo ne bo nič drugače. Metla bo.
jouža
10. 05. 2026 08.43
Luka je z glavo že mesec dni v Punatu. Da bo metla, se je vedelo že pred prvo tekmo. Pa če igra Luka ali ne.
dule100
10. 05. 2026 08.06
Gostje so izkoristili, ker ni bilo Dončića! A če bi bil Dončić, bi pa zmagali! Lepo vas prosim!
martin martin1
10. 05. 2026 08.33
Itq da bi
Lock Down
10. 05. 2026 08.36
Več možnosti bi zagotovo imeli v primerjavi z zdaj, ko jih imajo 0.
Omreznina2024
10. 05. 2026 08.02
Popušili so kar so imeli. Vse tri tekme zgubljat po 20 točk razlike, v rednem delu celo do 40, kot ,da so Ilirija. metla.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763