Šiško z Bayernom do zmage, Prepelič z Valencio poražen

Ljubljana, 02. 03. 2021 23.13 |

V 27. krogu košarkarske evrolige se je zmage od slovenskih košarkarjev veselil Žan Mark Šiško z Bayernom iz Münchna. Bavarci so v gosteh po sijajni zadnji četrtini premagali Crveno zvezdo z 78:76. Klemen Prepelič pa je z Valencio klonil v Turčiji proti Anadoluju Efesu s 83:99.

Bayern je v Beogradu prišel do 17. zmage v sezoni, s čimer je trdno zasidran med najboljšimi osmimi ekipami. Žan Mark Šiško je ob zmagi na parketu prebil 18:55 minute, dosegel pa je devet točk ob dveh podajah.

Točkovno je bil sicer z Valencio uspešnejši Klemen Prepelič, saj je dosegel 13 točk v 19:50 minute. Zbral je še dve podaji. Vseeno pa je bil španski predstavnik nemočen proti Anadoluju Efesu, ki je visoko slavil.

Žan Mark Šiško je igral skoraj 20 minut.
Žan Mark Šiško je igral skoraj 20 minut. FOTO: Twitter

Na preostalih današnjih tekmah je zadnji Himki presenetil Real in slavil z 78:77. Anthony Randolph je zaradi strgane ahilove tetive že dlje časa na bolniški.

Zmag so se veselili še Zenit doma proti Albi Berlin (87:71), Žalgiris doma proti Asvel Villeurbannu (85:75) ter Barcelona v gosteh proti Panathinaikosu (85:77) in CSKA Moskva prav tako v gosteh proti Maccabiju iz Tel Aviva (84:80).