Šiškov Bayern premagal Dragićevo Baskonio, poraz Prepeliča

München, 18. 12. 2020 22.39 |

STA, T.Š.
0

Košarkarji v Evroligi so igrali večino tekem 15. kroga. V slovenskem obračunu je Bayern München Žana Marka Šiška premagal Baskonio Zorana Dragića s 77:66. Klemen Prepelič pa je z Valencio izgubil s Crveno zvezdo s 73:76.

V Beogradu je Crvena zvezda presenetila Baskonio Klemena Prepeliča, ki se je sicer izkazal s 15 točkami, s čimer je bil ob Louisu Labeyrieju najboljši strelec svoje ekipe. Gostje so v končnici tekme sicer znižali zaostanek na tri točke, potem pa niso izkoristili dveh zgrešenih metov domačih, svoj zadnji napad pa nato zapravili in zmaga je ostala Crveni zvezdi. Ta je ob polčasu sicer vodila za devet, a je Baskonii uspelo izid po treh četrtinah izenačiti.

Bayern München je brez težav ugnal baskovsko zasedbo, celotno tekmo je imel prednost in je ni izpustil iz rok niti na koncu. Kot član ekipe je Žan Mark Šiško sicer slavil, izkupiček pa je imel sicer slabši kot Zoran Dragić. Slednji je bil s 13 točkami najboljši strelec svoje ekipe, dodal je še dva skoka in podajo v dobrih 17 minutah na parketu, medtem ko je Šiško dvoboj končal z dvema točkama in tremi podajami.

Madridski Real Anthonyja Randolpha je bil po podaljšku s 86:82 boljši od Olympiacosa. Real s slovenskim Američanom je še drugič ta teden igral podaljške. Potem ko je v sredo po dveh podaljških premagal Panathianikos, je danes igral v sosednjem Pireju in spet zmagal po dodatnem delu. Tokrat je bil izid na koncu 86:82, Randolph pa je k zmagi prispeval štiri točke in pet skokov.

Presenetil je tudi izraelski Maccabi, ki je tesno zmagal v Barceloni (67:68).