'Slovenski' Real še naprej zmaguje: Randolphovih 11 točk, ter Prepeličevi asistenci dovolj za zmago nad Baskonio

Vitoria-Gasteiz, 20. 10. 2018 02.06 |

Košarkarji so ta teden končali s tekmami 3. kroga v najmočnejšem evropskem klubskem tekmovanju - Evroligi. Od slovenskih predstavnikov sta bila na delu člana madridskega Reala Klemen Prepelič in Anthony Randolph, njun klub je v španskem derbiju gostil Baskonio in na koncu zmagal zanesljivo s 97:79.

Anthony Randolph še naprej kaže odlične prestave v dresu Reala, čeprav se je zdelo, da so se mu po koncu lanske sezone pri španskem velikanu odrekli. FOTO: AP

Anthony Randolph je v 20 minutah za madridsko ekipo prispeval 11 točk, imel pa je še štiri skoke; Klemen Prepelič se tokrat v šestih minutah ni vpisal med strelce, je pa k zmagi prispeval dve podaji.

Blažič blestel v katalonskem dresu
Že v četrtek sta se na prizoriščih elitnega klubskega tekmovanja izkazala dva Slovenca. Budućnost je sicer doživela še tretji poraz, z Maccabijem je klonila z 68:78, a je za gostitelje Alen Omić v 23 minutah in pol zbral 12 točk in imel sedem skokov. Še bolje se je odrezal Jaka Blažič; v obračunu košarkarskih sekcij sicer še bolj uveljavljenih nogometnih velikanov Barcelone in Bayerna je katalonski klub s Slovencem slavil s 73:63, pri čemer je v zadnjem delu tekme pomemben delež prispeval tudi Blažič. Odlično je igral predvsem v drugem polčasu, v skoraj 24 minutah na parketu pa je zbral 11 točk, pet skokov in dve podaji.

Izidi, 3. krog:
​​​​​​CSKA Moskva - Darušafaka Istanbul 79:75
Budućnost Podgorica - Maccabi 68:78
(Alen Omić 23:25 minute, 12 točk, 7 skokov, 2 podaji za Budućnost)
Panathinaikos - Gran Canaria 102:87
Barcelona - Bayern München 73:63
(Jaka Blažič 23:45 minute, 11 točk, 5 skokov, 2 podaji za Barcelono)
Himki Moskva - Anadolu Efes Istanbul 84:85
Žalgiris Kaunas - Fenerbahče Istanbul 75:82
Olympiacos Pirej - Armani Olimpia Milano 75:99
Real Madrid - Baskonia Vitoria 97:79
(Anthony Randolph 19:49 minute, 11 točk, 4 skoki za Real; Klemen Prepelič 6:00 minute, 0 točk, 2 podaji za Real)