Sonca postajajo vroča: tretja zaporedna zmaga za Kokoškova

New York, Houston, 18. 12. 2018 07.31 |

Houston Rocketsi so po skromnem začetku v severnoameriški ligi NBA vendarle ujeli pravi ritem in dosegli četrto zmago v nizu. V noči na torek so na domačem parketu premagali ekipo Utah Jazz s 102 : 97, blestel pa je James Harden, ki je tekmecem nasul 47 točk. Phoenix Sunsi nekdanjega selektorja slovenske izbrane vrste Igorja Kokoškova so prvič zmagali trikrat v nizu.

Kokoškov (na fotografiji) kot prvi v Evropi rojeni trener v zgodovini lige NBA vodi katero od moštev v rednem delu sezone. FOTO: AP

Poleg bradatega moža iz Houstona Jamesa Hardena se je izkazal tudi P. J. Tucker s 16 točkami, medtem ko je Švicar Clint Capela pobral 14 žog pod obema obročema. V ekipi Utah Jazz je bil najbolj učinkovit Donovan Mitchell s 23 točkami.

Kar nekaj prahu je dvignilo Hardnovo neprestano "korakanje", tudi Denverjev Isaiah Thomas se je pridušal nad spodnjo akcijo, v kateri sodniki niso dosodili korakov, temveč osebno napako Rickyju Rubiu.

"Dajte no ... Zdaj dovoljujejo, da se dogaja to? Lol, zdaj me pa res ne bodo mogli več pokrivati," se je prek družbenih omrežij posmehoval Thomas.

Harden je s 47 točkami napolnil koš Utaha:

Ekipa Oklahoma City Thunder je na krilih Paula Georga, ki je v zadnjih petih minutah prvega polčasa dosegel 16 od svojih skupno 24 točk ter izjemnega Russella Westbrooka, ki je vpisal 111. trojni dvojček v svoji karieri (13 točk, 16 skokov in 11 ukradenih žog), na kolena položila Chicago Bullse s 121 : 96.

Curry prek 15.000 točk ob zmagi nad Grizliji, Durant pred Birda
Na sporedu je bilo še šest tekem: aktualni prvaki iz Oaklanda Golden State Warriorsi so na domačem parketu brez težav opravili z Memphis Grizzliesi s 110 : 93, tekmo pa je zaznamoval prvi zvezdnik domače ekipe Stephen Curry, ki je postal peti igralec v zgodovini kluba, ki je dosegel več kot 15.000 točk.

Pred Curryjem, pomembnim členom zasedbe Warriorsov pri treh končnih zmagoslavjih v ligi NBA v sezonah 2014/15, 2016/17 in 2017/18, so mejo 15.000 točk v klubu presegli le še Wilt Chamberlain, Rick Barry, Paul Arizin in Chris Mullin. Na ponedeljkovem dvoboju se je poleg Curryja, ki je 20 točkam dodal še sedem skokov, izkazal tudi Kevin Durant, ki je dosegel 23 točk, ter na večni lestvici strelcev lige NBA prehitel legendarnega Larryja Birda na skupnem 33. mestu.

Zaceljeni Booker ob zmagi Sonc prispeval 38 točk
Milwaukee Bucksi so v gosteh ukanili Detroit Pistonse s 107 : 104, prvi mož dvoboja pa je bil Giannis Antetokounmpo z 32 točkami in 12 skoki. Phoenix Sunsi, ki jih vodi nekdanji slovenski selektor Igor Kokoškov, so slavili v Madison Square Gardnu s 128 : 110, najbolj učinkovit igralec tekme proti New York Knicksom pa je bil še nedavno poškodovani Devin Booker z 38 točkami.

TEKMA

Sacramento Kingsi so po tem, ko so prekinili kar enajst tekem dolg domači niz zmag Dallas Mavericksov in Luka Dončića, prepričljivo izgubili z Minnesota Timberwolvesi (132 : 105). San Antonio Spursi so bili boljši od Philadelphie 76ersov (123 : 96), najbolj učinkovit igralec na parketu pa je bil Rudy Gay z 21 točkami. Portland je v gosteh ukanil Los Angeles Clipperse (131 : 127). Pri gostih je blestel Damian Lillard, pri gostiteljih pa Tobias Harris, oba sta dosegla po 39 točk. Slednji je v svojo statistiko vpisal še enajst skokov.