FOTO in VIDEO: Tekma preobratov na koncu zanesljivo Avstralcem

Peking, 01. 09. 2019 06.00 |

M.J./T.Š.
8

Drugi tekmovalni dan svetovnega prvenstva prinaša paket zanimivih obračunov. Za nami je že tekma skupine H med Kanado in Avstralijo. Čeprav so Severoameričani po treh četrtinah vodili s 77:76, so na koncu zanesljivo slavili Avstralci (108:92). Popoldne (ob 13.50) se bosta pomerili še Grčija in Črna gora. Prenos bo na Kanalu A in VOYO.

• Vrhunci prvega polčasa Avstralija - Kanada
    05:07
    Vrhunci prvega polčasa Avstralija - Kanada
  • Vrhunci drugega polčasa Avstralija - Kanada
    02:11
    Vrhunci drugega polčasa Avstralija - Kanada

Tik pred obračunom kanadske izbrane vrste z Avstralijo se je severnoameriški reprezentanci pridružil tudi Cory Joseph. 28-letnik iz Ontaria po dveh odigranih pripravljalnih tekmah z Nigerijo ni bil več v kadru in pojavljala so se namigovanja, da bi lahko kot nekateri zvezdniki obrnil hrbet reprezentanci, a se to na koncu ni zgodilo.

Kanadčane je na pripravah pred prvim nastopom na svetovnih prvenstvih po letu 2019 "presekala" tudi poškodba kolena zvezdnika Miami Heat Kellyja Olynyka, a tudi nedeljski tekmeci Avstralci imajo kar nekaj preglavic. Nejasno je zdravstveno stanje Andrewa Boguta, ki si je na enem od zadnjih treningov poškodoval gleženj, zato je bil nastop 34-letnega zvezdnika pred uvodnim spopadom v skupini H pod velikim vprašajem. Košarkar, ki ima na roki NBA prstan pa je bil vendarle v kadru za uvodno tekmo prvenstva. Avstralci so na SP prišli na krilih odmevne zmage v domačem Melbournu, kjer so konec avgusta z 98:94 premagali branilce naslova iz Združenih držav Amerike ter prekinili njihov niz nepremaganosti, ki so ga držali 78 tekem. Bogut je ob devetih skokih in štirih podajah dodal 16 točk in bil drugi strelec pri zmagovalcih.

'Kenguruji' tekmo bolje odprli

Avstralci so v prvem polčasu povsem dominirali ...
Avstralci so v prvem polčasu povsem dominirali ... FOTO: Fiba
Avstralski košarkarji, ki na stavnicah visoko kotirajo, mnogi jih uvrščajo med glavne kandidate za odličje, so dvoboj bolje odprli povedli s 6:2 in 15:9, kanadska klop pa niti z minuto odmora ni zaustavila naleta tekmecev in po prvi četrtini je izid na semaforju 29:20 za Avstralijo. V drugi so se (končno) prebudili tudi Kanadčani, ki so se sprva preveč in predvsem ukvarjali s sodniki. Še najbolj nadležen je bil prav njihov selektor, sicer trener aktualnih šampionov lige NBA iz Toronta Nick Nurse, ki je sredi drugega dela prejel tudi tehnično napako. To je očitno predramilo njegove košarkarje, ki so se rezultatsko približali na vsega tri točke, a v končnici prvega polčasa spet močno popustili in tekmeci so na veliki predah odšli s + 12 (52:40).

Tretja četrtina povsem v znaku Kanadčanov
Sledilo je nov mini preobrat na tekmi. Kanada je s serijo trojk povsem rezultatsko približala, v zaključku tega dela tekme pa prvič po izidu 2:1 tudi povedla. Pred zadnjimi desetimi minutami tekme je izid 77:76 za Severnoameričane. In potem popoln kanadski mrk. Delni izid 16:2 in Avstralija je še globoko sredi četrte četrtine rezultatsko pobegnila in nato le še kontrolirala tok dogodkov na parketu za končno zanesljivo zmago. Z uspehom so se že močno približali napredovanju v drugi del svetovnega prvenstva na Kitajskem.
Kanada - Avstralija in Grčija - Črna gora

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

11.27

Ob 13.50 še dvoboj Grčija - Črna gora

Spoštovani, toliko z naše strani s prve tekme. A ne pozabite, ob 13.50 nov košarkarski spektakel, ko se bosta udarila balkanska tekmeca Grčija in Črna gora.

11.16

Avstralci razbili Kanadčane v zadnjemn delu

Dvoboj preobratov je na koncu prepričljivo pripadel avstralski reprezentanci, ki je v zadnjih desetih minutah povsem razbila tekmece. Po zmagi so si odprli vrata nadaljevanja SP.

11.11

Joe Ingles s trojko postavil piko na i

Ko je košarkar NBA ekipe Utah Jazz Joe Ingles zadel trojko za + 16 (99:83), je bilo jasno, da gre uvodna zmag v roke Avstralcev, ki so si tako odprli vrata nadaljevanja SP.

11.08
11.04

Kanadski mrk v zadnji četrtini

Avstralija je spet pokazala odlično igro in naenkrat vodi z 92:79. V zadnji četrtini je delni rezultat v njen prid kar 16:2.