Dallas razmontiral Pelikane, Dončić s pol moči izenačil Jordana

Dallas, 07. 12. 2019 21.12 |

Košarkarji Dallasa so vpisali 16. zmago sezone, potem ko so na domačem parketu na sobotni tekmi premagali New Orleans z visokih 130:84. Luka Dončić je v statistiko v vsega 26 minutah igre vpisal 26 točk, 9 podaj in 6 skokov. Tekma je bila odločena že sredi tretje četrtine, tako da Ljubljančan na parket v zadnji sploh ni več stopil. Že na samem začetku tretje četrtine je Dončić izenačil rekord Michaela Jordana – še na 18. zaporedni tekmi je vpisal vsaj 20 točk, 5 skokov in 5 podaj.

Dallas je potrdil dobro formo – to je bila še deseta zmaga Mavsov na zadnjih 11 tekmah, izgubili so le proti Clippersom – in pokazal, da je resen kandidat za najvišja mesta zahodne konference. New Orleans je padel še tretjič v tej sezoni, Pelikani pa so zabeležili osmi zaporedni ligaški poraz.

TEKMA

Luka Dončić je v slogu večine obračunov iz te sezone odlično odprl tekmo in že v uvodni četrtini dosegel 11 točk in ob tem zbral še pet podaj. Dallas je uvodnih 12 minut dobil z rezultatom 31:28, dvakrat se je odlepil od Pelikanov, a so se gostje obakrat vrnili v igro. Vodili so le enkrat, in sicer pri izidu 16:15.

Trener Dallasa Rick Carlisle je v drugi četrtini na igrišče poslal rezerviste, kot smo od njega že vajeni. Ti so se uvodoma še lovili, kar so Pelikani znali izkoristiti in drugič na tekmi povedli (38:36). Njihovo vodstvo ni trajalo dolgo, saj se je v napadu razigral Boban Marjanović, ki se je v prvi polovici tekme zaustavil pri 11 točkah in 7 skokih. Luka se je na parket vrnil 5 minut in 40 sekund do konca četrtine, ko je 'uradno' zamenjal prav Marjanovića. V drugi četrtini je 11 točkam s prve dodal še 9 točk, na koncu pa se je zaustavil ob polčasu zaustavil pri 20 točkah, 5 podajah in 4 skokih. Dallas je sicer na odmor odšel z vodstvom 64:52. Dončić in Marjanović pa sta bila najboljša strelca Žrebičkov. Pri gostih sta voz vlekla JJ Redick (14 točk) in Jrue Holiday (12 in 4 podaje).

Dallas se je v tretji četrtini povsem razigral. Padalo je z vseh strani, prebudil se je tudi Tim Hardaway ml., Luka pa je s podajami skrbel, da atraktivnih potez v Dallasu ni manjkalo. Pelikani so grešili kot po tekočem traku in Dallas je ob koncu četrtine vodil že s 37 točkami prednosti (97:60). Dončić je še pred iztekom četrtine moral na klop – tako je odločil trener Carlisle –, ob odhodu na odmor pa je v statistiki imel zapisanih 26 točk, 9 podaj in 6 skokov. Tretja četrtina se je zaključila z vodstvom Dallasa s 104:66.

Zadnja četrtina je bila le formalnost, nosilci Dallasove igre niso več stopili na parket, tako da je Dončić ostal pri dosežku iz tretje četrtine, Carlisle pa ga je še enkrat več najbrž prikrajšal za trojni dvojček. Rezervisti so le še višali prednost razigranega Dallasa, tekma pa se je na koncu zaključila z zmago Mavsvov s 130:84. Poleg Dončića (26 točk, 9 podaj in 6 skokov, met iz igre 8-15) so na vrhu strelcev pri Dallasu bili še Boban Marjanović s 15 točkami (in 16 skoki), Jalen Brunson (14 točk in 3 podaje) in Tim Hardaway ml. (14 točk).

SPREMLJAJ DOGAJANJE V ŽIVO

48'

KONEC TEKME!

Dallas je zmagal s 130:84 in vpisal 16. zmago sezone. Dončić je zbral 26 točk, 9 podaj in 6 skokov.

47'

50 točk prednost Dallasa

Po novi trojki Dallasa, zadel jo je Courtney Lee, Dallas vodi za 50 točk: 130:80.

46'

Luka, kot že zapisano v eminentni družbi

45'

Minuta odmora za Dallas

Dallas je vodil s 122:75, po štirih zaporednih točkah Pelikanov pa je Rick Carlisle vzel minuto odmora. Svojim varovancem nima kaj očitati, lahko jim le čestita za odlično predstavo.