Spursi ugnali Nuggetse in izsilili sedmo tekmo

San Antonio, 26. 04. 2019 08.04 |

Košarkarji San Antonia so v dvoboju z drugimi nosilci končnice Denver Nuggetsi odločitev o potniku v polfinale zahodne konference severnoameriške poklicne košarkarske lige NBA prestavili na odločilno sedmo tekmo. Tokrat so Teksašani pred domačimi navijači s 120 : 103 premagali Denver in boj na štiri zmage izenačili na 3 : 3.

Najboljša košarkarja San Antonia, ki je izgubil prejšnji dve tekmi končnice, sta bila LaMarcus Aldridge (26 točk, 10 skokov) in DeMar DeRozan (25). Rudy Gay je dodal 19 točk, Derrick White in Bryn Forbes pa 13 oziroma 12.

"Vedeli smo, da moramo stopiti skupaj in zaigrati bolj čvrsto, agresivno. Ob polčasu smo strnili glave, ugotovili, da nas tekmec preskakuje kot za šalo, zato smo se v drugem polčasu popravili in zaigrali precej bolje. Vsak je naredil to, kar mora," je po zmagi dejal DeRozan.

Pri gostih je vnovič blestel srbski zvezdnik Nikola Jokić s 43 točkami, 12 skoki in devetimi podajami.

Sedma tekma bo v soboto v Denverju, kjer so imeli Nuggetsi najboljši izkupiček domačih zmag v rednem delu lige NBA. Zmagovalec se bo v polfinalu zahodne konference pomeril s Portland Trail Blazersi.