Tesen poraz Denverja, Čančarju bolj izdatna minutaža

Denver, 26. 02. 2021 07.35 |

V košarkarski ligi NBA je igral tudi Denver, ki je na domačem igrišču po hudem boju klonil proti Washingtonu s 110:112. Slovenec Vlatko Čančar je za moštvo Kolorada na parketu prebil skoraj 10 minut, v tem obdobju pa dosegel tri točke in podajo.

Jamal Murray, Danny Green, Caldwell-Pope in Anthony Davis
Jamal Murray, Danny Green, Caldwell-Pope in Anthony Davis FOTO: AP

Najučinkovitejša igralca domače ekipe sta bila Jamal Murray s 34 točkami in Srb Nikola Jokić s 24 točkami in 11 skoki, v zasedbi iz ameriške prestolnice pa sta blestela Bradley Beal s 33 točkami ter Russell Westbrook, ki je dosegel 155. trojni dvojček v karieri. Tekmo je končal s 16 točkami ter po desetimi skoki in asistencami.

V ligi NBA pa je odmevala nova, že osma zaporedna zmaga Brooklyn Nets, ki so prepričljivo s 129:92 premagali Orlando Magic. Moštvo iz Brooklyna, trenutno eno od najbolj vročih moštev v ligi, je prišlo do najbolj enostranske zmage v tej sezoni z 61-odstotno uspešnostjo meta. Prvi strelec je bil organizator igre Kyrie Irving, ki je dosegel 27 točk in devet podaj. "Sestavili smo nekaj uspešnih napadov in dobro zaključili prvo četrtino, kar nam je odprlo pot do nadzora nad tekmo," je ocenil Irving po tekmi.

Z 22 zmagami in 12 porazi je Brooklyn trenutno le za Philadelphia v vzhodni konferenci.

Philadelphia 76ers - Dallas Mavericks   111:97
(Luka Dončić 19 točk, 4 podaje, 3 skoki in 3 blokade v 29:35 minute za Dallas)

Brooklyn Nets - Orlando Magic           129:92

New York Knicks - Sacramento Kings      140:121

Memphis Grizzlies - LA Clippers         122:94

Denver Nuggets - Washington Wizards     110:112
(Vlatko Čančar 3 točke in 1 podaja v 9:43 minute z Denver)

Milwaukee Bucks - New Orleans Pelicans  129:125