Tesen poraz Miamija: Dragić v 20 minutah prispeval šest točk

Orlando, 26. 07. 2020 08.00 |

Košarkarji ekipe Miami Heat so v svoji drugi pripravljalni tekmi pred nadaljevanjem severnoameriške lige NBA igrali z Utah Jazz in tesno izgubili. Rezultat je bil 101 : 99 za Utah. Nekdanji kapetan slovenske reprezentance Goran Dragić je za vročico v 20 minutah in pol dosegel šest točk, šest podaj in dva skoka.

Kelly Olynyk (na sredini) je bil najbolj razpoložen košarkar vročice.
Kelly Olynyk (na sredini) je bil najbolj razpoložen košarkar vročice. FOTO: AP

Pri Miamiju, ki je dobil prvo od treh pripravljalnih tekem, sta s 27 oziroma 20 točkami izstopala Kelly Olynyk in Tyler Herro. Na drugi strani je za tekmece 21 točk dosegel Rudy Gobert.

Slabi dve minuti pred koncem igre je Miami povedel s 97 : 96, potem ko je Gabe Vincent zadel oba prosta meta. Nato pa so košarkarji Utaha dosegli pet zaporednih točk in minuto in trinajst sekund pred koncem povedli s 101 : 97. Prednosti do konca niso več izpustili iz rok, končni izid pa je z zadetima prostima metoma pol minute pred koncem postavil Chris Silva. Solomon Hill je čisto ob koncu tekme poskušal z metom za tri točke, a je bil neuspešen.

Redni del sezone se bo v Disneyjevem športnem kompleksu na Floridi nadaljeval 30. julija.

Prav tako je izgubila ekipa Denver Nuggets, v kateri Vlatka Čančarja ni bilo v postavi. Moštvo New Orleans Pelicans je bilo boljše s 119 : 104. Nickeil Alexander-Walker je za zmagovalce dosegel 21 točk, pri Denverju je bil najboljši strelec Troy Daniels (28 točk).