Košarka

Thompson zapušča Olimpijo, prihaja pa Dylan Page

Ljubljana, 07. 08. 2012 10.16 2 min branja 5

Union Olimpija - Krka - 11

Ameriški center Deon Thompson, ki je v lanski sezoni nastopal za ljubljansko Union Olimpijo, je s klubom dosegel dogovor o sporazumni prekinitvi sodelovanja. Tudi zato je vodstvo kluba pohitelo zapolniti vrzel in podpisalo pogodbo z ameriškim krilnim centrom Dylanom Pageom.

Deon Thompson, ki je v Ljubljani pustil dober vtis, je klubu sporočil, da bo na svojo priložnost poskušal počakati v ligi NBA. V kolikor mu to v naslednjem obdobju ne bo uspelo, bo ta 23-letni in 206 cm visoki krilni center iskal finančno boljšo ponudbo v Evropi. Union Olimpija pa je sklenila enoletno pogodbo z ameriškim krilnim centrom Dylanom Pageom. Page, ki je v zadnjih treh sezonah nastopal za francoski Roanne, je raznovrsten igralec, ki bo s svojimi izkušnjami in znanjem eden izmed nosilcev igre Uniona Olimpije v prihodnji sezoni, so sporočili iz ljubljanskega kluba.

Deon Thompson
Deon Thompson
FOTO: Aljoša Kravanja

V preteklosti je nastopal tudi za Pau Orthez, v Španiji za Granado in Mallorco, v Grčiji pa za Panelinios. V lanski sezoni je za francosko moštvo povprečno dosegal 14,5 točke in 5,6 skoka na tekmo. "Page je igralec z dobrimi igralskimi in karakternimi referencami. Ima bogate izkušnje iz evropskih tekmovanj, nastopal je v Grčiji, Španiji in Franciji, kjer je na različnih nivojih vedno kazal konstantne igre. 3 sezone je bil nosilec igre Roanna, je raznovrsten krilni center z dobrim metom, ki se bo lahko dobro vklopil v naš sistem igre. Verjamemo, da bo dobra menjava za Deona Thompsona, ki se je odločil svojo kariero nadaljevati drugje," je o novem igralcu v slačilnici zmajev povedal trener Olimpije Sašo Filipovski.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
KOMENTARJI5

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

aleksandra99
10. 08. 2012 20.53
ta tanov ko bo pa pršu je pa zmešan v tako zapufano in za en dfrekno olimpijo prihaja škoda cajta...
User814115
09. 08. 2012 08.08
24 ur - copy paste novinarji isti dan v članku o vujačiču pišete da je rok za podpis pogodbe v NBA potekel konec julija, Thompson pa še danes tam išče angažma. je malo prepozen.
User916181
07. 08. 2012 12.00
Da se politično pravilno izrazim: Še afro-američanom je jasno, da v tem mestu in klubu močno smrdi po balkanskih poslih.
dolenjeccc
07. 08. 2012 11.31
hehe.... neumni yankeji ne vejo da bojo ostali brez dolarčkov
francosy1
07. 08. 2012 15.44
Preden začneš dvigovati Krko, si poglej kaj si o tem klubu misli vaš nekdanji as, Dragiša Drobnjak. Letošnji proračun Olimpije pa je tako nizek, da plače sploh ne morejo zamujati.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1469