Tudi kralji brez rešitve za rakete

Sacramento, 09. 04. 2012 07.45 |

Košarkarji NBA-moštva Houston Rockets, za katere nadvse uspešno igra slovenski reprezentant Goran Dragić, so v noči na ponedeljek s 104:87 ugnali Sacramento Kingse. Ljubljančan je dosegel 15 točk.

Courtney Lee (v sredini) je tekmecem nasul 25 točk.
Courtney Lee (v sredini) je tekmecem nasul 25 točk. FOTO: Reuters

Čeprav košarkarji NBA-moštva Sacramento Kings igrajo brez Kevina Martina, skušajo njegov izostanek nadoknaditi z borbenostjo in vsaj zaenkrat v nameri uspevajo. Proti razpoloženim Houston Rocketsom pa so bili brez možnosti, saj so bili boljši le v tretji četrtini, ki so jo dobili z 20:15. Rakete Gorana Dragića so prevladovale večji del dvoboja, še najbolj pa so se varovanci Kevina McHala izkazali v uvodni četrtini, ki so jo dobili za 11 točk (32:21). V nadaljevanju je zasedba zadržala visok ritem, igrala trdo v obrambi in raznovrstno v napadu, kar je ob koncu zadostovalo za visoko zmago s 104:87.

"Naše moštvo ima globino, saj lahko prav vsakdo stopi na parket in nekaj naredi. Žoga dobro 'teče', tako da z napadom nimamo težav. Ko bomo kompletni, bomo zelo nevarni za konkurenco,“ je po zmagi povedal Courtney Lee, s 25 točkami najboljši strelec zmagovalcev. Slovenski reprezentant Dragić je na parketu prebil 37 minut in dosegel 15 točk.

Sacramento Kings - Houston Rockets 87:104
New York Knicks - Chicago Bulls 100:99 (podaljšek)
Boston Celtics - Philadelphia 76ers 103:79
Miami Heat - Detroit Pistons 98:75
New Jersey Nets - Cleveland Cavaliers 122:117 (podaljšek)
Oklahoma City Thunder - Toronto Raptors 91:75
San Antonio Spurs - Utah Jazz 114:104