Košarka

'Tudi naslov v ligi NBA se ne bi mogel primerjati z evropskim prvenstvom'

Miami, 03. 05. 2026 10.40 1 min branja 9

Goran Dragić na Eurobasketu 2017

Goran Dragić je bil nedavno gost na podkastu nekdanjega NBA košarkarja Danila Gallinarija. V njem je spregovoril o ponosu, ki ga je čutil ob osvojitvi naslova evropskega prvaka s Slovenijo leta 2017.

Zlati kapetan Goran Dragić je v preteklosti večkrat govoril o ponosu, ki ga je čutil vsakič, ko je oblekel dres slovenske reprezentance. Njegov največji uspeh v reprezentančnem dresu je bil zagotovo osvojitev naslova evropskih prvakov leta 2017.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Zdaj je v pogovoru z nekdanjim italijanskim reprezentantom in NBA košarkarjem Danilom Gallinarijem in njegovim bratom Federicom Gallinarijem priznal, da mu je bila zmaga v Carigradu najbolj ljuba v njegovi bogati karieri. "To je bil največji uspeh v moji karieri. Tudi, če bi osvojil naslov prvaka v ligi NBA, to verjetno ne bi bil večji uspeh zame, saj mi vse pomeni zastopati svoje ljudi in svojo državo. Tisto leto se je vse izšlo dobro," je Italijanoma dejal Dragić.

  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI9

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

BoriSe
04. 05. 2026 11.09
In Američani zopet ne bodo razumeli kako nekomu Evropski naslov in igranje za domačo državo pomeni več kakor naslov v ligi NBA! Oni mislijo, da je NBA za vsakogar največ..oni ne poznajo tega ponosa in časti igranja za domačo reprezentanco kakor poznamo v Evropi! Vse kar ima NBA je denar in trzišče..nimajo pa pravih navijačev niti prave lojalnosto klubu ali karkoli kar imamo v Evropi!
alanshore
04. 05. 2026 09.37
Goran vsa čast še vedno za osvojitev naslova 2017. Vsi se zavedamo, da je bilo to vaša zasluga in rezultat borbenosti in srčnosti, ki je ne pozabiš.
Amor Fati
03. 05. 2026 14.25
Po koncu je bil ful zmatran.
nemeJungat
04. 05. 2026 09.59
Dobro da te imamo
Eliza Dupre
03. 05. 2026 13.41
Gogi, hvala, da mi po finalni infarktni tekmi ni bilo treba h kardiologu - kdor je gledal, ve, o čem govorim...
anko46
03. 05. 2026 12.46
Hvala Gogi. To kar si ti kot kapetan uspel z reprezentanco bo težko ponovljivo. Češnja na torti bogati karieri
Tima123
03. 05. 2026 12.26
Hehe.. to ti pa ne verjamem
franc1972slo
03. 05. 2026 11.42
GOAT reprezentance, kar je bilo videti takoj zatem, ko jo je zapustil. Pri njemu ni bilo popivanja po sobah in zafrkavanja ampak samo en cilj.
Slovenska pomlad
03. 05. 2026 11.31
Hvala ti Gogi!
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763