Udrihu znova dvojni dvojček, Dragić z desetimi podajami

New York, 27. 03. 2010 09.36 |

V ligi NBA sta minutažo dobro izkoristila slovenska reprezentanta Beno Udrih in Goran Dragić.

Beno Udrih
Beno Udrih FOTO: Reuters

Beno Udrih je v majici Sacramento Kings vpisal nov dvojni dvojček, 16 točkam je dodal še 12 podaj, tri skoke in pet ukradenih žog. Goran Dragić pa je v dresu Phoenix Suns prispeval deset podaj, osem točk in ukradeni žogi. Udrih je na tekmi proti Bostonu, ki je proti Sacramentu zmagal s 94:86, igral kar 42 minut ter je odlično nadomestil poškodovanega zvezdnika ekipe Kings Tyrekeja Evansa. Udrih je dobre tri minute pred koncem zadel trojko za šest točk zaostanka Sacramenta, vendar pa so Kralji zapravili vse možnosti za preobrat. Ekipa Boston Celtics si je že zagotovila status zmagovalca atlantske skupine.

Dragić se je v dresu Phoenixa veselil zmage, potem ko je pod obročema igral več kot 20 minut. Sonca so brez težav opravila s košarkarji New York Knicks s 132:96. Košarkarji Toronto Raptors, znova brez igralskega prispevka Raše Nesterovića, so bili po dramatični tekmi slabši od Denver Nuggets s 96:97. Tekmo je tik pred zvokom sirene odločil Carmelo Anthony. Več priložnosti za dokazovanje je dobil Primož Brezec, ki je v 12 minutah dosegel štiri točke in imel tri skoke. Njegov Milwaukee je proti Miamiju izgubil s 74:87.

Moštvo Oklahoma City Thunder je presenetljivo ugnalo aktualne prvake in letošnje zmagovalce pacifiške skupine košarkarje Los Angeles Lakers z 91:75. Saša Vujačić je v sila kratki minutaži, na parketu je bil manj kot tri minute, vpisal v statistiko tekme le en skok za moštvo Lakers. Slab večer je imel zvezdnik Jezernikov Kobe Bryant, ki je izgubil devet žog, ob metu iz igre 4:11 pa je dosegel le 11 točk, pri čemer v zadnji četrtini ni igral. Jezerniki so pokazali najslabšo predstavo v tej sezoni z 18 izgubljenimi žogami in metom iz igre 29:74.

Moštvu New Jersey Nets je uspel z drugo zaporedno zmago, deveto v sezoni, enkraten podvig. Mrežice so s 118:110 premagale Detroit Pistons. Znova je blestel Brook Lopez, ki je s 37 točkami vpisal osebni rekord v ligi NBA, pridružil pa se mu je tudi Kitajec Yi Jianlian, ki je dosegel 31 točk, kar je njegov najboljši rezultat v ligi. Mrežice so se tako izognili neslavnemu rekordu najslabše ekipe v zgodovini lige NBA. Ob koncu rednega dela se bodo najmanj izenačile z nič kaj laskavim dosežkom, ki ga še drži ekipa Philadelphia 76'ers. Slednja je imela v sezoni 1972/73 razmerje zmag in porazov 9:73, kar je najslabša sezona katere koli ekipe v ligi.

Košarkarski večer je bil slab za Cleveland, zmagovalca centralne skupine. Košarkarji San Antonio Spurs so Cleveland Cavaliers premagali s 102:97. Ostroge so tako končale niz osmih zmag trenutno najboljšega moštva lige NBA. Izvrsten je bil Manu Ginobili, ki je 15 od svojih 30 točk, vključno z dvema trojkama, za Ostroge prispeval v zadnji četrtini. Najboljši Konjenik je bil LeBron James s 27 točkami.

Indiana Pacers - Utah Jazz 122:106
Orlando Magic - Minnesota Timberwolves 106:97
Philadelphia 76'ers - Atlanta Hawks 105:98
Toronto Raptors - Denver Nuggets 96:97
Charlotte Bobcats - Washington Wizards 107:96
Boston Celtics - Sacramento Kings 94:86
New Jersey Nets - Detroit Pistons 118:110
Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers 91:75