Utah z zmago na vrh lestvice

Los Angeles, 20. 11. 2022 09.20 |

STA, M.J.
0

Zasedba iz Salt Lake Cityja, Utah Jazz, je nova vodilna ekipa zahodne konference lige NBA. Košarkarji Portland Trail Blazers niso bili kos Utahu, ki je v gosteh slavili s 118:113 ter za skok na vrh zahoda prehitel tako Portland kot Memphis Grizzlies. Utah ima ob šestih porazih 12 zmag, Memphis in Portland pa imata ob 10 zmagah šest porazov. Jordan Clarkson je ob obračunu najboljših ekip zahodne konference NBA dosegel 15 od svojih 28 točk v četrti četrtini. Malik Beasley je bil najboljši pri Utahu z 29 točkami, Lauri Markkanen je dodal 23 in 10 skokov.

Trae Young
Trae Young FOTO: AP

Tudi v Atlanti je šlo na tesno, o zmagovalcu je odločal podaljšek, v katerem so bili bolj zbrani domači košarkarji. Trae Young, ki je dosegel 33 točk, je zadnjo asistenco, vsega skupaj jih je dosegel 12, namenil novincu AJ Griffinu, ki je poskrbel, da je žoga šla skozi obroč ob zvoku sirene za zmago Atlante s 124:122 po podaljšku nad Toronto Raptors. Toronto je še ob koncu zadnje četrtine vodil s 108:101.

Košarkarji Indiane Pacers so za zgolj točko na domačem parketu ugnali Orlando Magic s 114:113, Philadelphia 76ers pa ni zdržala v odločilnih trenutkih, ko je Minnesota Timberwolves prevzela pobudo ter iztržila zmago s 112:109.

V Philadelphii so Timberwolves vodili za 20 točk v prvem polčasu in kar za 17 v tretji četrtini, preden so si v zadnjem delu priigrali prednost 13 točk. Toda domači so zmanjšali zaostanek le na eno točko po trojki De'Anthonyja Meltona 29,1 sekunde pred koncem, kar pa je bil račun brez krčmarja. Anthony Edwards je tik pred koncem oba prosta meta uspešno potisnil skozi obroč.

Los Angeles Clippers so doma prepričljivo premagali San Antonio Spurs s 119:97.

Atlanta Hawks - Toronto Raptors              124:122 (podaljšek)

Indiana Pacers - Orlando Magic               114:113

Philadelphia 76ers - Minnesota Timberwolves  109:112

Portland Trail Blazers - Utah Jazz           113:118

LA Clippers - San Antonio Spurs              119:97