V košarkarskem El Clasicu boljša Barcelona

Barcelona, 11. 04. 2010 09.23 |

Slovenski košarkarski reprezentant Erazem Lorbek prispeval pomemben delež k zmagi Barcelone na tekmi proti večnemu tekmecu Realu.

Erazem Lorbek
Erazem Lorbek FOTO: Reuters

Tudi po 29. krogu španske košarkarske lige ACB je jasno, da bo letos težko kdo odvzel lovoriko Barceloni. Spopad dveh večnih rivalov sta zaznamovala Juan Carlos Navarro in Erazem Lorbek, ki sta bila najbolj učinkovita ob zmagi v polni dvorani Blaugrana. Barcelona si je odločilno prednost priigrala že v drugi četrtini, ki jo je dobila z 22:6. Gostje iz Madrida si do konca tekme niso opomogli in niso resneje ogrozili zmago Kataloncev. Končnih 79:74 je najmanjša razlika, do katere je uspelo priti Sergiu Llullu (19 točk), Anteju Tomiću (12) in soigralcem Reala. Pri Barci sta bila najbolj razpoložena Navarro (20 točk) in Lorbek (15 točk in 6 skokov), medtem ko je Jaka Lakovič v enajstih minutah dosegel pet točk. Košarkarji Barcelone so v osmem letošnjem obračunu z Realom zmagali sedemkrat, na lestvici pa Madridčanom in moštvu Caje Laboral uhajajo za štiri zmage.