Velika čast: v San Antoniu bodo upokojili Parkerjevo številko

San Antonio, 17. 08. 2019 08.33 |

Številke devet, ki jo je pri moštvu San Antonio Spurs kar 17 let nosil Tony Parker, ne bo oblekel več nihče. V drugem največjem mestu v zvezni državi Teksas bo svoje mesto pod stropom dvorane AT&T Center kot naslednji dočakal nekdanji francoski organizator igre, so zapisali pri pariškem Le Parisienu.

Tony Parker je v Stožicah postal evropski prvak.
Tony Parker je v Stožicah postal evropski prvak. FOTO: Miro Majcen

Tony Parker je bil v ligo NBA izbran leta 2001, kot 28. na tedanjem naboru. Razen zadnje sezone, ki jo je preživel v dresu Charlotte Hornets, je vso svojo kariero branil barve moštva iz San Antonia. Skupaj s Timom Duncanom in Manujem Ginobilijem je vrsto let tvoril enega najboljših triov v svetu košarke. Z ostrogami je osvojil kar štiri šampionske prstane, leta 2007 pa je ob zmagi prejel še naziv najkoristnejšega igralca finalne serije. Zbral je tudi šest nastopov na tekmi vseh zvezd.

S Francijo je leta 2013 na evropskem prvenstvu v Sloveniji osvojil zlato odličje, v četrtini finala pa je tedaj izločil prav našo izbrano vrsto. Obenem je bil proglašen tudi za MVP-ja prvenstva. Na evropskih prvenstvih je osvojil še eno srebrno ter dve bronasti odličji.

Parkerjeva številka devet naj bi pod strop AT&T Centra romala 11. novembra, ko v San Antonio prihajajo grizliji iz Memphisa. 37-letnik bo v prihodnosti zagotovo postal tudi član košarkarske hiše slavnih, še poročajo teksaški mediji.