Utah, 20. 10. 2018 08.20 |

Aktualni prvaki severnoameriške poklicne košarkarske lige NBA Golden State Warriors so s preobratom v drugem polčasu in točkama 0,3 sekunde pred koncem tekme s 124 : 123 v gosteh premagali Utah Jazz in tako v uvodu sezone zabeležili drugo zaporedno zmago. V noči na soboto s kar devetimi tekmami na sporedu sta slovenska zvezdnika Goran Dragić in Luka Dončić počivala.

'Bojevniki', ki so ob polčasu zaostajali za 12 točk, so v drugem delu počasi, a vztrajno v svoj prid preobrnili dvoboj z moštvom iz Utaha. Zmago jim je prinesel Jonas Jerebenko s popravljanjem pod košem tik pred iztekom rednega dela.

Najboljši strelec za aktualne prvake je bil Kevin Durant z 38 točkami, ob tem je prispeval še devet skokov in sedem podaj. Za domačine je bil najkoristnejši Joe Ingles s 27 točkami.

V noči na soboto, ko je več kot pol moštev lige bilo aktivnih, je odmevala tudi zmaga Toronto Raptors doma proti Boston Celtics s 113 : 101. V derbiju večera pa so Brooklyn Nets s 107:105 premagali New York Knicks.

Kevin Durant je bil z 28 točkami najkoristnejši košarkar aktualnih prvakov iz Oaklanda. FOTO: AP

Slovenska zvezdnika v ligi NBA Goran Dragić in Luka Dončić bosta znova na parketu v noči na nedeljo. Dragićeva vročica iz Miamija bo gostila Charlotte Hornets, Dallas Mavericks Dončića pa bodo doma igrali z Minnesoto Timberwolves.