München/Atene/Kanarski otoki, 14. 12. 2018 23.12 |

V preostalih treh srečanjih 12. kroga košarkarske evrolige nismo videli posebnih presenečenj. Podgoriška Budućnost je po slabi predstavi na gostovanju morala priznati premoč nekdanjemu klubu Alena Omića Gran Canarii, kjer se je izkazal z imenitno trojko s polovice igrišča. Panathinaikos je bil doma uspešnejši od turške Darušafake, lanski polfinalist Žalgiris pa je klonil v Münchnu.

Čeprav se je zdelo, da bo podgoriška Budućnost po dveh odmevnih zmagah nad moskovskim CSKA-jem in Barcelono le ujela priključek z moštvi iz sredine prvenstvene lestvice v elitni košarkarski evroligi, so se varovanci nekdanjega trenerja ljubljanske Petrol Olimpije Aleksandra Džikića na gostovanju pri Gran Canarii znova vrnili na izhodiščno točko.

Namesto da bi naskakovali četrto zmago, so v 12. krogu morali priznati premoč nekdanjemu delodajalcu Alena Omića, ki je v slabih 18 minutah igre za aktualne prvake jadranske ABA lige dosegel 12 točk in ob tem zbral še štiri skoke. Se je pa občasni naturalizirani slovenski reprezentant znašel v središču pozornosti tik ob koncu prvega polčasa, ko je z uspešnim metom s polovice igrišča uspel zvabiti bučen aplavz domače publike. Črnogorci so po treh četrtinah zaostajali že s 25 točkami razlike (57 : 82), na koncu pa so zaradi precej boljše zadnje četrtine le nekoliko uspeli ublažiti sicer prepričljiv poraz s 85 : 95.

Košarkarji atenskega Panathinaikosa so brez večjih težav v domači OAKA Areni premagali turško Darušafako. FOTO: Euroleague.net

Grki rutinirano, Žalgiris praznih rok iz Münchna
Košarkarji Panathinaikosa so v domači OAKA Areni prišli do zmage nad zadnjeuvrščeno Darušafako, ki ostaja pri zgolj eni zmagi iz 12 tekem. Varovanci trenerja Xavija Pascuala so bili skozi vseh 40 minut obračuna precej boljši tekmec, imeli praktično vse pod nadzorom, kar je ob zadnjem pisku sirene privedlo do zasluženega šestega para točk v najelitnejšem evropskem klubskem tekmovanju (75 : 67).

Najboljši strelec pri zmagovalnemu moštvu je bil Konstantinos Motoglou z 20 točkami. Lanski udeleženec zaključnega turnirja četverice, litovski Žalgiris, je na gostovanju v Münchnu doživel svoj sedmi evroligaški poraz v sezoni. Četa nekdanjega trenerja beograjske Crvene zvezde Dejana Radonjića je bila v tesnem obračunu boljša za štiri točke (88 : 84). Pri domačih je blestel ameriški košarkar Derrick Williams s 27 točkami, pri moštvu niz Kaunasa pa je bil najbolj razpoložen Brandon Davies z 21.