Bryantov nov rekord v dresu Lakersov

Sacramento, 04. 11. 2010 08.00 |

Na tekmi severnoameriške košarkarske lige NBA sta se pomerili ekipi Sacramento Kings in LA Lakers. Statistično uspešnejši je bil Udrih, zmage pa se je z Lakersi veselil Vujačić. Ekipa Phoenix Suns je izgubila proti San Antonio Spurs, Dragić je prispeval osem točk.

Goran Dragić
Goran Dragić FOTO: Reuters

Na tekmi med Sacramentom in Lakers je znova zablestel ameriški zvezdnik Kobe Bryant, ki je za moštvo Los Angelesa dosegel trojni dvojček (30 točk, 12 podaj in 10 skokov). To je bil Bryantov 17 trojni dvojček v karieri, sicer pa je bila to že peta zaporedna zmaga Jezernikov. Bryant pa je zabeležil še en rekord. Po 37 minutah igre se je vpisal v zgodovino kot igralec, ki je za Lakers odigral največ minut. Prejšnji rekord je imel Kareem Abdul-Jabbar, ki je odigral 37.491 minut. Za Sacramento je Udrih dosegel 17 točk, osem podaj in pet skokov. Saša Vujačić v dresu Lakersov ni dobil priložnosti za dokazovanje.

Goran Dragić je za Sonca prispeval osem točk in osem podaj, dodal pa je še dva skoka. Za moštvo iz Phoenixa je 21 točk dosegel Jason Richardson, 19 točk pa sta dodala še Steve Nash in Hakim Warrick. Za zmagovalce iz San Antonia je 28 točk dosegel Richard Jefferson, Tim Duncan pa je 25 točkam dodal še 17 skokov.

Na tekmi med Orlando Magic in Minnesota Timberwolves (128:86) je Dwight Howard svojemu Orlandu pomagal do novega klubskega rekorda v doseženih točkah v prvem polčasu, kjer je ekipa dosegla neverjetnih 78 točk. Howard je v statistiko vpisal 18 točk, 16 skokov in osem blokad.

V Houstonu sta se pomerili ekipi Houston Rockets in New Orleans Hornets (99:107). Chris Paul je za Sršene prispeval 25 točk, z zmago pa je moštvo New Orleansa zabeležilo najboljši uvod v sezono s štirimi zaporednimi zmagami, Houston pa je že petič ostal brez zmage.

Zmago pa je zabeležil tudi drugi predstavnik iz Los Angelesa. Pomerili sta se moštvi Los Angeles Clippers in Oklahoma City Thunder (107:92). Igralcem Clippersov je uspelo iz igre povsem odrezati lanskega najboljšega strelca lige NBA Kevina Duranta. Eric Gordon je za Clipperse zadel 27 točk, novinec Eric Bledsoe pa je dodal še 17 točk in osem podaj. Durant je sicer dosegel 16 točk, vendar je v svojo statistiko zapisal kar deset zgrešenih metov za tri točke.

Na tekmi med Boston Celtics in Milwaukee Bucks (105:102), so se zmage po podaljšku veselili Kelti. Paul Pierce je za Boston zadel vseh 11 prostih metov, ob tem pa je 30 sekund pred koncem srečanja ukradel ključno žogo za zmago. Postal je šele tretji igralec Bostona, ki je dosegel več kot 20.000 točk v ligi NBA. "To je zelo čustven trenutek zame. Ne vidite pogosto igralca, ki toliko doseže le z enim klubom," je po tekmi dejal vidno ganjeni Pierce. Blestela pa sta tudi Ray Allen, ki je dosegel 23 točk, Rajon Rondo pa je 17 točkam dodal kar 15 podaj. Največ točk za Milwaukee je dosegel Andrew Bogut (21 točk, 12 skokov).

Atlanta Hawks – Detroit Pistons 94:85
New Jersey Nets – Charlotte Bobcats 83:85
Orlando Magic – Minnesota Timberwolves 128:86
Philadelphia 76ers – Indiana Pacers 101:75
Boston Celtics – Milwaukee Bucks 105:102 (podaljšek)
Houston Rockets – New Orleans Hornets 99:107
Denver Nuggets – Dallas Mavericks 101:102
Utah Jazz – Toronto Raptors 125:108