Westbrook z devetim zaporednim trojnim dvojčkom izenačil rekord NBA

Houston, 10. 02. 2019 07.39 |

Russell Westbrook je z devetim zaporednim trojnim dvojčkom, ki ga je dosegel za zmago Oklahoma City Thunder v gosteh nad Houston Rockets s 117 : 112, izenačil rekord severnoameriške košarkarske lige NBA, Paul George pa je 15 od svojih 45 točk zadel v zadnji četrtini, ko so gostje iz Oklahome nadoknadili 26 točk zaostanka.

Russell Westbrook se je zaustavil pri 21 točkah, 11 podajah in 12 skokih ter izenačil rekord legendarnega Wilta Chamberlaina iz leta 1968. Imel pa je zelo slab met iz igre, zadel je le osem od 21 poskusov, kar pa je bilo vseeno dovolj, da je ob pomoči soigralcev ugnal Houston, pri katerem se je z 42 točkami izkazal James Harden.

Russell Westbrook
Russell Westbrook FOTO: AP

Slednji je še na devetindvajseti tekmi v nizu zabeležil najmanj 30 točk, kar je le dve tekmi manj od drugega najdaljšega niza v zgodovini, ki je v lasti Chamberlaina. Ta pa je dosegel tudi najdaljši niz, rekordnih 65 tekem z najmanj 30 točkami. Harden je iz igre metal 11:28 in zgrešil enega od 15 prostih metov ter trojko ob koncu tekme, ko je njegova ekipa še zaostajala za točko (112 : 113).

Tudi v Bostonu se je zgodil velik preobrat, domači so v drugi četrtini povedli že z 28 točkami razlike, Los Angeles Clippers pa so na koncu zmagali s 123 : 112. Navijači Celtics so svoje nato z žvižgi pospremili v slačilnico, med igralci pa tedaj ni bilo več zvezdnika Kyriea Irvinga, ki si je poškodoval desno koleno že pred polčasom in potem ni več igral. Prenovljeni Clippers, igrali so s štirimi igralci, ki so k njim prišli v nedavnem prestopnem roku, pa so dosegli največji preobrat v rednem delu v zgodovini franšize. Osem igralcev Los Angelesa je doseglo dvomestno število točk, največ, 21, jih je dal Montrezl Harrell.

Jabari Parker in Bobby Portis sta se vrnila v Chicago, Biki so ju zamenjali pred tednom dni, in sta skupaj dala 30 točk za zmago Washington Wizards s 134 : 125. Bradley Beal je bil z 31 točkami prvi strelec gostov. Igralci San Antonio Spurs so z Utah Jazz v Salt Lake Cityu izgubili kar s 105 : 125.

Poražena je bila tudi vodilna ekipa lige Milwaukee Bucks. Zanje zaradi poškodbe desnega kolena tokrat ni zaigral grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo in ekipa je izgubila domačo tekmo z Orlandom Magic kar prepričljivo, s 83 : 103. Pri gostih so bili najbolj učinkoviti Jonathan Isaac (17), Nikola Vučević in Terrence Ross (po 15).

Utah Jazz - San Antonio Spurs 125 : 105
Indiana Pacers - Cleveland Cavaliers 105 : 90
Atlanta Hawks - Charlotte Hornets 120 : 129
New York Knicks - Toronto Raptors 99 : 104
Boston Celtics - LA Clippers 112 : 123
Chicago Bulls - Washington Wizards 125 : 134
Memphis Grizzlies - New Orleans Pelicans 99 : 90
Houston Rockets - Oklahoma City Thunder 112 : 117