Zadnjeuvrščeni Zadar presenetil košarkaše Cedevite Olimpije

Zadar, 24. 11. 2019 22.31 |

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 8. krogu regionalne lige Aba presenetljivo izgubili kar s 63:101 (11:21, 26:45, 41:72) na gostovanju z Zadrom, ki je prišel do prve zmage v sezoni.

Po šestih zmagah na sedmih tekmah je Olimpija, ki je na drugem mestu lige, igrala v Zadru proti doslej zadnjeuvrščeni ekipi, ki v tej sezoni pred tem še ni okusila slasti zmage. A že uvod tekme ni kazal, da sta ekipi na lestvici tako razvrščeni.

Olimpija kljub porazu ostaja na drugem mestu.
Olimpija kljub porazu ostaja na drugem mestu. FOTO: Damjan Žibert

Olimpija je v uvodnih desetih minutah zmogla le 11 točk, tekmeci pa 10 več, sredi druge četrtine pa je Zadar povedel za 15 (32:18) in nedolgo zatem za 20 točk (40:20). Tudi v tretjem delu je bila igra Ljubljančanov povsem razglašena, v nizu so zgrešili ne le neovirane mete za tri točke, ampak tudi polaganja iz protinapadov in zaostanek je bil že tudi več kot 20 točk.

Tako je Olimpija še po treh četrtinah dosegla manj točk kot Zadarčani po dveh, obenem pa so Ljubljančani prvič v sezoni v regionalni ligi dobili več kot 100 točk. V vodstvu v ligi je Budućnost, ki je v derbiju doma premagala Partizan s 65;60 za sedmo zmago, na drugem mestu je Olimpija, ki pa ima 14 točk tako kot tretja Koper Primorska. Zadar pa se je otresel zadnjega mesta.

Zadar - Cedevita Olimpija 101:63 (21:11, 45:26, 72:41)