Košarka

'Poškodba? V medijih so krožile informacije, ki so bile daleč od resnice'

Los Angeles, 12. 05. 2026 10.07 2 min branja 50

Luka Dončić

Za košarkarje moštva Los Angeles Lakers je sezone konec. Potem ko so varovanci trenerja JJ Redicka v konferenčnem polfinalu morali priznati premoč branilcu naslova iz Oklahome (0:4 v zmagah), se je druženju s predstavniki sedme sile pridružil tudi prvi zvezdnik kalifornijske franšize Luka Dončić.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.

Sedemindvajsetletni Ljubljančan je po posredovani novici prek družbenih omrežij, da bo poleti izpustil reprezentančne obveznosti zaradi prizadevanja za skupno skrbništvo nad hčerkama, odgovarjal na (številna) vprašanja zvedave javnosti. 

Luka Dončić je večkrat poudaril, da mu je žal, ker ni mogel pomagati moštvu v končnici in v isti sapi izrazil občudovanje nad nepopustljivostjo in veliko željo soigralcev, da bi otežili delo prvakom iz Oklahome. "Ponosen sem na njih, to zagotovo. Borili so se po najboljših močeh in skušali doseči vsaj kakšno zmago proti izjemnemu tekmecu," je uvodoma dejal Dončić.

In nadaljeval: "Oklahoma iz tekme v tekmo potrjuje, zakaj je najbolj dominantno moštvo v ligi NBA v zadnjih dveh sezonah. Imajo jasen koncept igre in predvsem, kar je ključnega pomena, zelo širok nabor kakovostnih košarkarjev. Meni je iskreno žal, da zaradi poškodbe nisem mogel pomagati ekipi do še boljših rezultatov. Upam, da bomo novo priložnost za boj za naslov prvaka dočakali že v naslednji sezoni."

Dončić ocenjuje sezono Lakersov kot (relativno) uspešno. "Cilj tako velike franšize je vselej boj za naslov prvaka. Glede na vse težave, s katerimi smo se ubadali v zadnjem obdobju, pa je preboj v konferenčni polfinale lep rezultat. Jasno je, da smo po izpadu razočarani, a že jutri je nov dan in nova priložnost, da postavimo trdnejše temelje za uspešnejšo prihodnost," je še pristavil Luka Dončić.

Dončić o poškodbi: 'Še zdaleč ni sanirana'

"V medijih so krožile informacije, ki so bile daleč od resničnih. Nihče od teh ljudi ni videl mojih izvidov ali slik poškodbe, narejenih z magnetno resonanco, veliko je bilo neresnic. Če bi lahko, bi bil na parketu stoodstotno. Vsi v garderobi to vedo. Res je bilo težko, končnica je čas najboljše košarke in sem žalosten, da nisem mogel pomagati ekipi. Tudi v obdobju po koncu sezone me najprej čaka nadaljevanje rehabilitacije," je pojasnil slovenski košarkar.

"Še vedno nisem v popolni formi. Začel sem teči, metati, a nisem še treniral s stikom, nisem še smel, to bo sledilo v prihodnjem tednu ali dveh," je dodal.

Za ogled potrebujemo tvojo privolitev za vstavljanje vsebin družbenih omrežij in tretjih ponudnikov.
  • ECEshop klime 24ur  01
  • ECEshop klime 24ur  02
  • ECEshop klime 24ur  03
  • ECEshop klime 24ur  04
  • ECEshop klime 24ur  05
  • ECEshop klime 24ur  06
  • ECEshop klime 24ur  07
  • ECEshop klime 24ur  08
KOMENTARJI50

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

ReAnDa
12. 05. 2026 21.47
Sedaj se bo Sekulič izkazal v vsem svojem sijaju...
štajerc65
12. 05. 2026 19.58
Luka zdaj pa na Krk da se malo umiri pa rešiš družinske stvari.
mackon08
12. 05. 2026 19.28
Točno se vidi doseženih število točk, ko je igral Luka pa ko ga ni bilo. Če igra Luka jih izločijo z lahkoto.
AFŽ
12. 05. 2026 18.59
nakladač
mackon08
12. 05. 2026 19.05
AFŽ ja imaš prav res si nakladač.
Dr.Rugelj
12. 05. 2026 18.30
Lakersi imajo konkretno preslabo in prekratko klop !...malo so zaspali pri naborih in izborih in so na hitro krpali ekipo, da je sploh prilezla tako daleč. Ni vse v zvezdnikih,...
kryptix
12. 05. 2026 18.58
Zvezdnik je denar, dobra ekipa pa ne pomeni prstan. Imeti LeBrona v ekipi se jim smeji prvih 82 tekem ko priteka denar ko se začne pa končnica bi pa vso vodstvo dalo LeBrona v penzijo pa ni slab ampak za tak denar dobiš nekaj solidnih mladih igralcev. Ampak denar se služi z rednim delom sezone v končnici pa denar ne diši več
Jejzus
12. 05. 2026 18.24
" Poškodba? V medijih so krožile informacije, ki so bile daleč od resnice". V vašem mediju so pa vse informacije tako zelo blizu resnice.?
Oliguma
12. 05. 2026 18.10
Prej je pri dalasu polovica časa ležal..sedaj pa tu..še eno sezono..pa bo šel na morje.
Golobji ples
12. 05. 2026 18.09
Bolniško čim bolj raztegnat
machine
12. 05. 2026 18.03
naj se pocajta.
Amor Fati
12. 05. 2026 17.35
Kaj bo pa javnost vedela? Javnost ne ve nič. Javnost ve samo toliko kot je informirana ali z njegove strani ali pa s strani medijev, ki sledijo vsakemu njegovemu koraku, no, da se popravim, poskušajo slediti vsakemu njegovemu koraku. Po poškodbi ni lahko nobenemu športniku. Spomnim se kako je Goran tezko sprejel poškodbo, ki ga je doletela tik pred finalom. Valda, da hočeš pomagati svoji ekipi, dati svoj delez k njenemu uspehu, ampak če ne moreš zaradi poškodbe, pač ne moreš zaradi poškodbe. Za Lukata je resnično najbolje, da ta prosti čas med to sezono in naslednjo sezono, posveti svojemu zdravju, deklicama, in fizični pripravljenosti.
Magnezij400
12. 05. 2026 17.32
Kdo pa še vrjame medijem samo ovce lol
Sandokkan
12. 05. 2026 17.24
Srbska jokica
krjola
12. 05. 2026 17.22
kaj imamo mi s tem in zakaj mormo to vedt?
Lock Down
12. 05. 2026 21.19
Saj ti ni treba. Za tebe je najbolj pomembno da imaš gumo napumpano na krjoli pa dobro naštelan ročaj na lopati in to je to.
Anion6anion
12. 05. 2026 17.10
Njegovo najboljše obdobje je že minilo. Zdaj bo le še bleda senca samega sebe
jablan
12. 05. 2026 17.22
Vrjetno si strokovnjak za sence
wsharky
12. 05. 2026 16.41
Le Brown je prvi zvezdnik in ne Luka
galyo77
12. 05. 2026 16.47
Le Brown ?
Lock Down
12. 05. 2026 21.21
Le Brownie. Čokoladen. 🤣
cekinar
12. 05. 2026 16.08
Kaj je potem rezultat zdravljenja z matičnimi celicami ,ki je v ZDA prepovedano?enkrat daljše okrevanje in upanje na zdravo telo v naslednji sezoni..
Hani Vajk
12. 05. 2026 16.23
Luka se je aprila šel zdraviti v Španijo. Morda iz tega razloga.
turkiz
12. 05. 2026 14.13
Lakersi ne bodo gledali nepripravljenega Dončiča. Hčerki da, to je lepo, vendar bo moral od danes naprej fajn garati,da bo izgubil kilograme in pridobil na mišični masi ,hitrosti in vzdržljivosti. Da bo zmogel to pa verjame zelo težko. Seveda mu Lakersi ne bodo dali pogodbe kar tako,ampak bo imel klavzulo v to sem prepričan. Naslednje leto je odločilni ali bo šlo navzgor in če ne zakaj. Če se bo obrnilo navzdol bo to enako prostemu padu...bo zanimivo...
Puško v koruzo
12. 05. 2026 16.50
Ti najbolje veš kako mora on.
Lock Down
12. 05. 2026 21.22
Fitnes mojster.
mptour
12. 05. 2026 14.07
Njemu je sam žal, da se je zvedelo za breskvico.
lokson
12. 05. 2026 16.42
Prav naporen si biciklistek.
Golobji ples
12. 05. 2026 13.57
Vleče bolniško
wsharky
12. 05. 2026 12.42
pustil na cedilu, kot to po navadi naredi, ko gre za odločilne tekme reprentance
Rudar
12. 05. 2026 13.02
Kdaj je pa to že naredu?
mptour
12. 05. 2026 14.08
Tako, kot je družino.
royayers
12. 05. 2026 16.22
jaz ne vem ali ti je Luka kako bejbo speljal, da moras prav pod vsakim clanku pisat neke bedarije.
ISSN 15813711 © 2025
24ur.com, Vse pravice pridržane
Verzija: 1763