Žalgiris povsem brez moči v Barceloni kljub devetim točkam Dragića

Barcelona, 26. 11. 2021 22.48 |

Košarkarji so v petek pozno zvečer dokončali tekme 12. kroga Evrolige. V 'slovenskem' večernem obračunu je Žalgiris s trenerjem Juretom Zdovcem in košarkarjem Zoranom Dragićem klonil proti Barceloni s 73:96.

Potem ko je litovski klub dolgo lovil prvo zmago in nazadnje dosegel dve v nizu, je zdaj spet naletel na močnejšega tekmeca. Favorizirana Barcelona je visoko vodila že ob polčasu, v nadaljevanju pa ni prav nič popuščala in na koncu je bilo kar + 23.

Zoran Dragić je bil na igrišču slabih 17 minut, dosegel je devet točk in dodal še dva skoka. Pri gostih je Tai Webster dosegel 13 točk, za Barcelono pa Rokas Jokubaitis 15, Pierre Oriola pa 13. Barcelona je s to zmago spet prva na lestvici, ima pa enak točkovni izkupiček kot madridski Real.

Jure Zdovc
Jure Zdovc FOTO: Žalgiris

V preostalih današnjih tekmah je Crvena zvezda izgubila z Unicsom iz Kazana z 78:98, Monaco je tesno s 84:85 izgubil z Asvelom, Armani Milano pa je proti Olympiacosu klonil z 72:93.

Že v četrtek je madridski Real zanesljivo premagal Baskonio Vitorio z 88:60. CSKA je v Moskvi ugnal Bayern iz Münchna s 77:74, pri slednjem je bil Žan Mark Šiško sicer spet v postavi, a ni dobil priložnosti za igro. Anadolu Efes je v turškem obračunu v gosteh premagal Fenerbahče z 89:84, Panathinaikos je bil boljši od Zenita iz Sankt Peterburga s 70:64, berlinska Alba pa je ugnala Maccabi iz Tel Aviva z 91:86.