ZDA brez usmiljenja proti Avstralcem pred več kot 50.000 gledalci v Melbournu

Melbourne, 22. 08. 2019 16.13 |

Ameriška košarkarska reprezentanca je na prvi (od dveh) spektakularni tekmi na stadionu Marvel, kjer se je zbralo za košarkarsko tekmo neverjetnih 51.218 gledalcev, zanesljivo premagala domačine Avstralce. Varovanci Gregga Popovicha so slavili s 102:86. Kemba Walker je bil najboljši strelec tekme s 23 točkami.

Čeprav je na papirju reprezentanca ZDA na pripravljalni teki v sklopu priprav na svetovno prvenstvo na Kitajskem (začne se 31. avgusta s prenosi na Kanalu A in VOYO) prišla do gladke zmage nad Avstralci, pa tekma ni bila tako enostranska, kot se zdi na prvi pogled. Avstralci so namreč na začetku drugega polčasa celo povedli s 45:44, nato pa so Američani vzeli vajeti v svoje roke in odločilno razliko naredili v tretji četrtini, ki so jo dobili z 32:18. "Način, na katerega smo odgovorili v drugem polčasu, kaže karakter naše ekipe," je po tekmi razlagal eden od nosilcev igre Donovan Mitchell. "Igrali smo pred več kot 50.000 gledalci, razumljivo je, da je bila prisotna živčnost, fantje so bili nabrušeni za igro. Toda ko smo se ustalili in začeli igrati našo košarko, smo pokazali dobro igro," je dodal Mitchell, ki se je tokrat zaustavil pri 13 točkah in bil tretji strelec ZDA. Med Walkerja (23 točk) in Mitchella se je vrinil še Myles Turner s 15 točkami in 14 skoki. Kar šest ameriških košarkarjev je vpisalo dvomestno število točk.

Pri Avstralcih sta se z 19 točkami izkazala Patty Mills, ki sicer brani barve Popovichevega San Antonia, in Chris Goudling, košarkar Melbourna Uniteda. Walker, ki je po mnenju mnogih vodja te ekipe, je pokazal, zakaj je temu tako, saj je bil najboljši strelec tekme, poleg tega pa je prav on potegnil voz v tretji četrtini, ko so ZDA naredile odločilno razliko. Kar 21 od 23 točk je namreč dosegel v drugem polčasu. "Sem eden od vodij te ekipe, tako da je zame pomembno, da se temu prilagodim," je povedal novopečeni član Boston Celtics, kamor se je preselil iz Charlotta. Za Američane sicer nista zaigrala Marcus Smart in Derrick White, ki še okrevata po poškodbah. Ekipi se bosta na istem prizorišču znova srečala v soboto.