Žalgiris s slovenskim pridihom do prve zmage

Ljubljana, 16. 11. 2021 22.07 |

V košarkarski evroligi ni več moštev brez zmage. Kot zadnja ekipa v sezoni si je danes prvo priboril litovski Žalgiris, ki ga vodi slovenski trener Jure Zdovc, nedavno se mu je pridružil tudi Zoran Dragić. Žalgiris s slovenskim pridihom je danes ugnal Panathinaikos s 76:69.

Zdovčeva ekipa je bila v tej sezoni nekajkrat že blizu zmagi, a se ji je doslej vedno izmuznila. Danes so imeli košarkarji iz Kaunasa tekmeca po meri, Panathinaikos je namreč predzadnji, domači pa temelje za uspeh postavili že v prvi četrtini, ki so jo dobili z 20:12, približno takšno prednost pa so nato zadržali in na koncu slavili.

Zoran Dragić je na parketu preživel slabih 11 minut ter prispeval pet točk in po eno podajo, skok in ukradeno žogo. S 13 točkami je bil pri domačih najboljši Arturas Milaknis.

V današnjem sporedu evrolige bo v večerni tekmi igral tudi münchenski Bayern proti Fenerbahčeju, a slovenskega košarkarja Žana Marka Šiška tudi tokrat ni v postavi Bavarcev.