'Želimo si zmagovati, na parket pa nismo stopili s pravo energijo'

Ljubljana, 30. 11. 2023 07.47 |

Cedevita Olimpija je prvo polovico tekmovalne sezone 2023/24 v rednem delu Evropskega pokala zaključila s porazom proti Paris Basketball na domačem stoženskem parketu. Ljubljančani so tako doživeli deveti zaporedni poraz v evropski sezoni, skupno pa že štirinajsti zaporedni v Evropskem pokalu. V Stožicah je semafor kazal 93:77 v korist ekipe z najboljšim izkupičkom zmag in porazov v skupini A.

Po izenačenem prvem polčasu, v katerem se nobena od ekip ni uspela občutneje oddaljiti od druge, so gostje stopili na plin po glavnem odmoru in se po približno polovici igre v tretjem delu tekme oddaljili na 63:53. Zmaji so se sicer vztrajno borili, skušali zmanjšati zaostanek, a francoski kolektiv je vsakič znova uspel odbiti vse poskuse preobrata.

Na koncu so gostje slavili zmago z rezultatom 93:77. "Tekom tekme je bilo jasno, da imata ekipi drugačno raven energije, zavedali smo se tudi, da imamo drugačne ravni energije, atletičnosti in agresivnosti. Težko je ponoviti predstavo Bešiktaša, ki je Paris zadržal na manjšem številu točk. Dolgo smo bili skupaj, to je bil tudi načrt, a v zaključku smo zgrešili preveč odprtih metov, ki bi jih morali zadeti, če bi želeli zmagati. Naši tekmeci so veliko rotirali, igrali agresivno, zato jim moramo čestitati. Želeli smo ponoviti tekmo proti Partizanu in Budućnosti, a nam ni uspelo. Vidi se, da med ekipama obstaja razlika. Želimo si zmagovati, na parket pa nismo stopili s pravo energijo," je za uradno spletno stran kluba dejal glavni trener Simone Pianigiani

Cedevita Olimpija je bila do zadnje četrtine še v igri za zmago, nato pa močno popustila in visoko izgubila. FOTO: Damjan Žibert

"V drugi polčas smo vstopili preveč lahkotno in premalo agresivno. Z napakami smo nasprotniku dovolili odprte mete in jim pustili, da delajo to, v čemer so dobri. Ni nam uspelo ustaviti njihove hitre igre. Na koncu so nam na žalost ušli. Kljub temu smo upali, da se jim bomo v končnici uspeli približati in priigrati preobrat. Čakajo nas pomembne tekme v regionalni ligi in EuroCupu. Gremo na delo," pa gleda naprej Gregor Glas. Ob končni sireni je najvišje število točk proti vodilnim Parižanom zabeležil Justin Cobbs (21 točk), strelsko razpoloženi pa so bili še DJ Stewart (17 točk), Jaka Blažič (14 točk) in Klemen Prepelič (10 točk).

Ljubljančani se bodo na domači parket vrnili v nedeljo, ko bodo ob 17.00 v Stožicah gostili Zadar in skušali podaljšati niz zmag v regionalni ligi. Prenos tudi na Kanalu A in VOYO. V sredo v Stožice prihaja Hapoel iz Tel Aviva, ljubljanska ekipa pa bo iskala priložnost za prvo evropsko zmago.