Zgodovinski delni izid in izjemni Dončić premalo za uspeh Dallasa

Dallas, 03. 12. 2023 06.08 |

Jakob Batič
24

Luka Dončić je v noči na nedeljo odigral prvo tekmo, po tem, ko je postal oče hčerki Gabrieli. Kljub izjemnemu trojnemu dvojčku (36 točk, 18 asistenc, 15 skokov) ni uspel preprečiti poraza Dallasa proti Oklahomi (120:126). Mavericksom je sicer v zadnji četrtini uspel izjemen povratek, saj so z delnim izidom 30:0 nadoknadili kar 24 točk, a so gostje dosegli zadnjih osem točk in tako Dallasu prizadejali še peti poraz na zadnjih sedmih tekmah.

Dolgo je kazalo na zgodovinski povratek Dallasa, ki se je v igro vrnil prav na krilih Luke Dončića, a tokrat so imeli zadnjo besedo gostje. FOTO: AP

V Dallasu je dolgo kazalo na gladko zmago gostov, ki so dobrih deset minut pred koncem vodili za 24 točk, a se domači niso dali in bi skoraj pripravili zgodovinski preobrat. Z najvišjim delnim izidom v zgodovini lige (prejšnjega si je lastil Cleveland, ki je proti Milwaukeeju leta 2009 povezal 29:0) so štiri minute do konca povedli za šest (117:111).

A.J. Lawson je 2:17 do konca zadel trojko za prednost Dallasa 120:116, na drugi strani je Chet Holmgren odgovoril z zabijanjem po skoku v napadu. Sodniki so v naslednjem napadu Luki Dončiću piskali korake, Holmgren pa je ponovil vajo in izenačil, potem ko je Oklahoma še enkrat prišla do skoka v napadu.

Seth Curry za Dallas ni zadel meta iz igre za morebitno vodstvo, kar je pod drugim košem uspelo Jalenu Williamsu. Oklahoma te prednosti ni več izpustila iz roka. 35 sekund do konca je Shai Gilgeous-Alexander po ukradeni žogi zadel za prednost štirih točk. Upov Dallas je bilo konec, ko sta Lawson in Curry zgrešila vsak svoj met za tri, končni izid srečanja pa je s prostima metoma postavil Williams.

"Poraz boli. Pozitivno pa je, da smo pokazali pravi karakter. Ni se lahko vrniti v tekmo po takšnem zaostanku, nam je to uspelo. Žal pa nam je na koncu nekaj zmanjkalo," razočaranja ni skrival trener Dallasa Jason Kidd

Dončić ujel Birda

24-letni Ljubljančan je igral kar 46 minut, kar je največ v tej sezoni. Dosegel je 36 točk, 18 podaj in 15 skokov. Iz igre je metal polovično uspešno (11/22), zadel je pet metov za tri, a izgubil kar sedem žog. To je bil zanj 59. trojni dvojček kariere, s čimer se je izenačil z legendarnim Larryjem Birdom

Lively zopet odličen ob odsotnosti Irvinga in Hardawayja

Dallas je tako izgubil še drugič v 24 urah in petič na zadnjih sedmih tekmah. Teksašani so bili tokrat brez Kyrieja Irvinga, ki si je dan prej poškodoval stopalo, in Tima Hardawayja Juniorja, manjkal je zaradi težav s hrbtom. Kar 20 točk in 16 skokov brez zgrešenega meta iz igre (9/9) je vpisal novinec Dereck Lively II., Derrick Jones Junior je za 24 točk zadel kar šest trojk, dvomestna pa sta bila še Curry in Lawson (oba 12).

Na drugi strani je bil najboljši Jalen Williams s 23 točkami, prvi zvezdnik Oklahome Gilgeous-Alexander jih je dodal 17, potem ko ga je obramba Dallasa v prvi četrtini zaustavila le pri eni. Dvojni dvojček (11 točk in 11 skokov) je vpisal Holmgren, ki je imel kar pet blokad.

Dallas je s porazom padel na šesto mesto zahodne konference (11:8), Oklahoma pa še naprej preseneča in je druga (13:6). Najboljši izkupiček na zahodu imajo košarkarji Minnesote (15:4), z istim razmerjem zmag in porazov se lahko na vzhodu pohvalijo pri Boston Celtics.