Kosmina ni ljubosumen
"Izjemno sem vesel, da mi je uspel zgodovinski podvig v jadranju. Bronasta medalja ima zame zlat lesk," je na sprejemu na slovenskem veleposlaništvu v Atenah dejal Vasilij Žbogar.
Čestital mu je tudi predsednik Jadralne zveze Janko Kosmina, ki je bil do letošnjih iger skupaj z Mariom Fafangelom najuspešnejši jadralec na igrah (8. mesto). "Prav nič nisem jezen, ker sem izgubil primat. Z bronom in četrtim mestom ženske posadke v razredu 470 smo jadralci najuspešnejša slovenska panoga na OI."
Na sprejemu je bili poleg jadralcev in vodilnih predstavnikov drugih zvez ter sponzorjev tudi minister za znanost in šport Slavko Gaber.
Za Maučecovo najlepši Čopi
Slovenska jadralka Klara Maučec, flokistka na jadrnici 470, ki je skupaj z Vesno Deklevo na olimpijskih igrah v Atenah osvojila četrto mesto, je sporočila svoj izbor treh najlepših slovenskih športnikov.
Mesto drugega spremljevalca si po mnenju Maučeceve zasluži rokometaš Tomaž Tomšič, prvega spremljevalca pa kajakaš Uroš Kodelja.
Za najlepšega je jadralka proglasila kar "stanovskega kolega", jadralca Tomaža Čopija.
Grški vojak podlegel strelu
V bližini olimpijskega prizorišča za gorske kolesarje je danes zjutraj prišlo do nenavadne nesreče.
Grški vojak, pripadnik olimpijskega bataljona, in nek policist sta se med patruljiranjem "igrala" s svojim strelnim orožjem, pri tem pa se je pištola policista nenadoma sprožila in zadela vojaka v glavo.
Vojak je podlegel posledicam nesreče. Grška policija podrobnosti nesreče še raziskuje.
Zlobni Britanci
Župan Madrida Alberto Ruiz Gallardon je v času obiska olimpijskih iger v Atenah ugotovil, da imata Grčija in Španija nekaj skupnega.
Po mnenju konzervativnega španskega politika so Britanci tako Grke kot Špance oropali nečesa pomembnega - Grkom so vzeli marmornate kipe iz Akropole, Špancem pa Gibraltar.
V pogovoru za grški časnik Kathimerini je Ruiz Gallardon dejal: "Grkom ni potrebno prav nič skrbeti. Kipe bodo dobili nazaj veliko prej, kot mi Gibraltar."
Olimpijska poroka
Nemška lokostrelka Cornelia Pfohl je takoj po olimpijskih igrah v Atenah stopila pred oltar v Berlinu.
Dvanajst ur po končanju olimpijskega turnirja v lokostrelstvu je 33-letna in 29 tednov noseča Nemka, z možem Stefanom pričakujeta punčko, v soboto ob šestih zjutraj poletela proti nemški prestolnici. Na berlinskem letališču jo je pričakal od Amorjevih puščic zadet ženin, ki je zaradi olimpijade moral malce počakati na udejanjenje "da."
Čeprav si je Pholfova za poročno darilo najbolj želela olimpijsko odličje, se bo morala zadovoljiti "zgolj" s poroko.
Teniški politik
Predsednik Čila Ricardo Lagos je takoj po osvojitvi čilskega prvega zlatega olimpijskega odličja v teniških dvojicah poklical glavna krivca za medaljo, teniška igralca Nicolasa Massuja in Fernanda Gonzaleza.
Klic pa je sovpadel s časom novinarske konference, ki je potekala takoj po finalnem obračunu proti nemški navezi Nicholas Kiefer in Rainer Schuettler, dvoboj se je pričel v soboto zvečer in končal krepko v nedeljski noči, kljub vsemu so organizatorji poskrbeli, da sta ga Massu in Gonazelez lahko sprejela.
Ko sta teniška olimpijska prvaka prvič zaslišala glas svojega predsednika, transatlantski klic je sicer kar malce nagajal, je Massu rekel: "Da, da, tole pa bo nekaj posebnega!"
Dopinška žrtev
Gianis Gonatakis, učitelj na srednji šoli v Heraklionu, je nedolžna žrtev dopinškega škandala, ki je izbruhnil v času olimpijskih iger v Atenah.
Njegova številka mobilnega telefona je namreč na las podobna številki nekdanjega trenerja v dopinški škandal vpletenega grškega šprinterskega zvezdnika Kostasa Kenterisa, Christosa Tzsekosa. Številni domači in tuji novinarji učitelja neprestano nadlegujejo, prav tako mnogi Grki, razočarani nad omenjenim atletom in njegovim trenerjem ter mu pošiljajo SMS sporočila, s precej nesramno vsebino. "V zadnjih treh dneh me je poklicalo več ljudi, kot v zadnjih osmih letih. Po vrhu vsega pa še vsi preklinjajo," je dejal Gonatakis.