
Krimovke so dobro začele prvi polčas in v peti minuti vodile že za tri točke. V ekipi Krimovk je bila dobro razpoložena vratarka Sergeja Stefanišin. Ob izključitvi Anje Frešer so Krimovke iz sedemmetrovke dobile zadetek slovaške reprezentantke Miriam Simakove. Domačinke so dobro izkoristile igro z igralko več in izenačile na 5:5. V nemški ekipi sta bili za naš gol najbolj nevarni Miriam Simakova in Ania Rösler. Pet minut pred koncem prvega polčasa je sedemmetrovko izkoristila Derepaskova in zmanjšala na 14:15. Nemke so postajale vse bolj nevarne in so s hitrimi protinapadi vse skozi držale hiter ritem tekme. Polčas pa se je bolje končal za domače igralke, ki so na odmor odšle z dvema zadetkoma prednosti.

Nemke so tudi v drugem polčasu nadaljevale v visokem ritmu. Po izenačenju Krima so v 30. minuti Nemke zopet vodile za +2. Domačinke so bile vse bolj nevarne in so z lahkoto prebijale Krimovo obrambo. Manj kot dvajset minut pred koncem pa so se Krimovke zopet pobrale in z zadetkom Urše Oven izenačile na 19:19. Po prekršku nad Simakovo so Krimovke zaostajale za točko. Po dobrem strelu Derepaskove iz igre pa so Slovenke znova izenačile. Nemke niso popuščale in so hitele v protinapade. Na 22:21 je nato rezultat s sedemmetrovko znižala Tanja Oder. S sedemmetrovko je nato Ania Rösler vodstvo povišala na 23:21. Manj kot pet minut pred koncem tekme pa so Nemke vodile že za +3. Novo upanje je Krimovkam dala Tanja Oder, ki je zmanjšala na 24:22. Na samo gol razlike pa je zmanjšala Vergelyukova. Žal je bilo veselje le kratkotrajno, saj so Nemke minuto pred koncem zopet vodile s 26:24 in sanj o drugem delu lige prvakinj je bilo tako rekoč konec.
Slovenske prvakinje so si z novo slabo predstavo predvsem v napadu dodobra priprle vrata v drugi del tekmovanja. V zadnjih dveh krogih predtekmovanja, ki bosta na sporedu januarja, morajo namreč Krimovke doma premagati tako Sävehof kot Zvezdo iz Zvenigoroda, ob tem pa morajo Švedinje v Nemčiji presenetiti Nürnberg.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.