Krimovke zmagale

Ljubljana, 14. 01. 2006 19.12 |

Rokometašice Krima Mercatorja so v 2. krogu lige prvakinj premagale špansko ekipo Orsan Elda Prestigio z 29:26.

Naša obramba je kot švicarski sir. Vse, kar smo doslej naredili v Evropi, je bilo plod dobre obrambe. Če bomo uspeli to popraviti, imamo lepe možnosti, če pa ne, se nam pa slabo piše. Sicer pa moram pohvaliti navijače, saj jih še nikoli doslej nismo že na prvi tekmi imeli toliko. Glede vratark ne vem, kaj je bilo narobe. V Viborgu sta nas reševali, tokrat pa ob še slabši obrambi pač ne, zato smo imeli velike težave. Tone Tiselj, trener Krima Mercatorja

Ljubljančanke so tudi v drugi tekmi vknjižile dve točki za zmago v LP, toda zanjo so se kljub dejstvu, da so igrale proti najslabši ekipi v skupini A, morale krepko potruditi. Španke so se namreč izkazale za zelo neugodne za malce počasnejše igralke Krima, pri katerih so se pokazale še nekatere slabosti v igri. Toda zanesljiv zaključek srečanja je bil dovolj za tretjo zaporedno zmago Krima proti Eldi. Že v lanskem predtekmovanju LP so krimovke premagale špansko ekipo tako doma kot v gosteh.

Prvi polčas je postregel s precej spremenljivo igro, predvsem krimovk. Trener domačink Tone Tiselj je v primerjavi s tekmo v Viborgu v začetni postavi napravil le eno spremembo. Namesto Deje Doler je začela najboljša igralka zadnjega svetovnega prvenstva Ljudmila Bodnjeva. Ob njej so zaigrale še Luminita Dinu, Natalija Derepasko, Olena Jacenko, Marina Vergeljuk, Anja Frešer in Tanja Oder. Uvodni trenutki so bili povsem po volji gostiteljic. Gostje se namreč ob ljubljanski obrambi 5-1 z Bodnjevo na "enici" niso znašle in zapravile kar nekaj napadov. Ljubljančanke so tako s proti in polprotinapadov naredile razliko 3:0 in kasneje 4:1. Ob tokrat povsem razglašenih vratarkah (le dve obrambi v prvem polčasu) pa se je Špankam vseeno uspelo vrniti v igro.

Španke nas v ničemer niso presenetile, res pa je, da smo me same sebe. Zelo slabo smo igrale v obrambi, one pa so v napadu zlahka prihajale do čistih metov. Vse izhaja iz obrambe, zato jo moramo popraviti, saj nam ta daje možnost za večje število protinapadov. Menim, da danes nismo bile dovolj agresivne. Tanja Oder, igralka Krima Mercatorja

Na desnem krilu je bila nevarna letošnja okrepitev Elde, Čehinja Martina Knytlova, po pričakovanju pa je levji delež nase prevzela Susi Fraile, ki je zadela štirikrat v prvem delu (na koncu devet golov). Krimovke so v obdobju med 12. in 22. minuto imele veliko težav z gibljivo špansko obrambo, velike dolžnice pa so bile zunanje igralke, saj vse do 29. minute niso niti enkrat zadele z zunanjih položajev. Večina zadetkov je bila plod protinapadov, ki so tudi ob koncu prvega dela - vmes so Španke v 17. minuti celo povedle z 9:8 - vnovič preobrnili potek srečanja. Razigrala se je Frešerjeva, ki je dosegla tri zadetke zapored in svojo ekipo spet popeljala v vodstvo, ki so ga dvakratne evropske prvakinje obdržale do konca polčasa. Na drugi strani so imele Španke pred drugim delom kar nekaj skrbi, saj si je njihova najboljša igralka Freilejeva že do 20. minute prislužila dve izključitvi.

Smo lahko kar zadovoljne, saj kakšnega pozitivnega rezultata v Ljubljani niti nismo pričakovale. Sam izid tekme je vsekakor spodbuden. Skozi vso tekmo smo igrale v istem ritmu, dejstvo pa je, da ima vsak domačin nekaj podpore pri sodnikih. Vsekakor bolj boli domač poraz proti Larviku, ko smo izgubile že dobljeno tekmo. Silvana Ilič, igralka Orsana Elde Prestigia

Začetek drugega dela je bil za razliko od prvega bolj špansko obarvan. Po začetnem zadetku Derepaskove (15:12) so namreč gostje zaigrale bolj odločno (pri tem so jim z nepotrebnimi napakami v napadu in slabo obrambo precej pomagale tudi same Ljubljančanke) in z zadetkom Slovenke v dresu Elde Silvane Ilič izenačile na 15:15. Toda že nekaj minut zatem so krimovke spet postavile stvari na pravo mesto. Dva zadetka Tanje Oder, ki je imela vmes polurni "strelski premor", sta prinesla novo vodstvo za tri gole (20:17).

Prihodnjo soboto bodo krimovke v 3. krogu tega tekmovanja gostovale pri norveškem Larviku.

Če so v prvem polčasu manjkali zadetki z zunanjih pozicij, pa je bilo povsem drugače v drugem delu. V zadnjem delu igre je špansko mrežo namreč nekajkrat "torpedirala" Derepaskova, ki je tako uspešno držala pridobljeno prednost. Prav izkušena slovenska reprezentantka je v odločilnih trenutkih prevzela odgovornost in z zanesljivim izvajanjem sedemmetrovk in močnimi streli od daleč preprečila kakršnokoli presenečenje.

Hala Tivoli, gledalcev 3.000, sodnika: Brunovsky in Canda (oba Slovaška)
Krim Mercator: Alizar, Cerar 3 (2), Derepasko 8 (3), Jacenko 3, Vergeljuk 3, Frešer 3, Doler, Bodnjeva 2, Dinu, Oder 7, Argenti, Sjukalo, Hrnjič, Pensa
Orsan Elda Prestigio: Knytlova 3, Box 2, Morales, Turnhout 1, Elejaga, Fraile 9, Ajglova, Soit 8 (1), Fernandez, Morante, Albardias, Ilič 3 (1)
Sedemmetrovke: Krim Mercator 6 (5), Orsan Elda Prestigio 2 (2)
Izključitve: Krim Mercator 6, Orsan Elda Prestigio 6 minut