Krka in Union Olimpija odnesla točke

Novo mesto/Ljubljana, 19. 10. 2002 00.00 |

Košarkarji Krke so v 4. krogu lige Goodyear pred domačim občinstvom premagali ekipo Pivovarne Laško s 83:69. Ekipa Uniona Olimpije pa je bila boljša od Zadra z 82:71.

Košarkarska tekma
Košarkarska tekma FOTO: POP TV

Varovanci trenerja Spahije so se kot boljša ekipa pred kakih 1000 gledalcev izkazali zlasti v drugem polčasu, ko sta Arnold (17 točk v drugem delu) in Duščak (13) s trojkami povsem dotolkla Laščane. Začetek srečanja je napovedal izenačen boj, toda tako je bilo le do rezultata 22:22. Nato so domačini naredili delni izid 12:0, pobegnili na varno razdaljo in gostje so od tu dalje nasprotnika gledali le še v hrbet. Proti koncu tretje četrtine so Laščani razliko znižali na deset točk (58:48), toda trojke Duščaka ter Arnolda in Gnjidiča v zadnji minuti so jih znova oddaljile, tako da je bila zadnja četrtina zgolj formalnost. Rezultati ob četrtinah so bili: 15:14, 36:29 in 68:50.

Union Olimpija - Zadar 82:71 (20:20, 36:43, 56:53)

Ljubljančani niso ponovili napake proti Tau Ceramici v evroligi, ko so vodili večino tekme, na koncu pa ostali praznih rok. Tokrat so pobudo v prvem polčasu prepustili gostom iz Zadra in energijo usmerili v nadaljevanje, ko so povsem zmleli Zadar in zabeležili tretjo zmago. Preobrat se je pred kakih 1500 gledalcev zgodil ob zaključku tretje četrtine in začetku zadnje. Union Olimpija je v dobrih treh minutah naredila delni izidi 12:2 in iz zaostanka 51:53 prišla do vodstva s 63:55. Trojke Dujmoviča in Hukiča so do 35. minute (70:59) le potrdile zasluženo zmago.