VIDEO in FOTO: Galaktiki povsem nadigrali Milan

Ljubljana, 19. 10. 2010 06.30 |

V skupini G je na Santiagu Bernabeu Real Madrid gostil AC Milan in zasluženo zmagal, končni izid tekme je bil 2:0. Med strelce sta se vpisala Ronaldo in Özil.

Po nogometnem reprezentančnem premoru se nadaljuje najelitnejše klubsko tekmovanje na svetu, Liga prvakov. V skupini G sta se pomerila najtrofejnejša kluba v Ligi prvakov. Real Madrid ima v svojih vitrinah kar devet naslovov, AC Milan pa sedem. Omenjeni moštvi sta se v skupinskem delu pomerili že lani, ko so Italijani v Madridu po golih Pirla in dveh golih Pata slavili s 3:2, za galaktike sta takrat mrežo Milana zatresela sedanji član Schalkeja Raul in Drenthe.

Tako Real Madrid kakor tudi AC Milan v preteklih letih na evropskih zelenicah nista dominirala. V madridskem klubu so tako poleti na klop pripeljali karizmatičnega portugalskega trenerja Joseja Mourinha, ki je preteklo sezono z Interjem osvojil Serie A, italijanski pokal in prestižno Ligo prvakov. Za spremembo na trenerskem stolčku pa so se odločili tudi v Milanu, kjer so to vlogo zaupali Massimilianu Allegriju.

Na Santiagu Bernabeu je že takoj po začetku tekme na igrišče prišel eden izmed navijačev, ki je varnostnikom povzročil kar nekaj težav. Ujeti so ga uspeli šele potem, ko mu je spodrsnilo. Real Madrid si je že zgodaj priigral zavidljivo prednost. Mrežo Milana je v 13. minuti načel prvi zvezdnik madridske ekipe Ronaldo, ko je iz prostega strela žogo poslal skozi živi zid Milana in beli balet popeljal do vodstva. Že v naslednjem napadu so varovanci Joseja Mourinha vodstvo še povišali. Prste vmes pa je imel znova Ronaldo, tokrat je bil v vlogi podajalca, po prodoru z leve strani je žogo podal do Özila, slednji pa je žogo pospremil v gol. Na drugi strani pa si Milan v prvih 45 minutah tekme ni uspel priigrati resne priložnosti, morda velja omeniti poskus Pirla v 29. minuti, v 35. minuti pa je Casillasa poskušal premagati še Seedorf, a Realova mreža je ostala nedotaknjena. Tik ob koncu prvega polčasa je izjemno razpoloženi Ronaldo poskušal še v drugo premagati Amelio, ki pa je strel uspešno obranil.

Tudi drugi polčas so domači začeli izjemno ofenzivno. Akcije pred golom Amerile so se kar vrstile. Prvi je poskušal Ronaldo, na robu šestnajst meterskega prostora ga je poskušal zaustaviti Ronaldinho, ki ga je pri tem tudi nekoliko poškodoval. Sledila je priložnost Higuaina, ki je vratarja Milana želel ugnati z glavo, ob koncu ofenzive pa je žogo za hrbet Amelie poskušal poslati še Di Maria. Za Amelio pa predaha ni bilo. V 70. minuti je še enkrat več poskušal Ronaldo, ki se je sam znašel v kazenskem prostoru. V 76. minuti je zadišalo še po enajstmetrovki, ko je Bonera na robu kazenskega prostora rahlo porinil Higuaina. Sodnikova piščalka je ostala nema, sledil je prosti strel Ronalda, v kazenskem prostoru pa Pepe ni znal izkoristiti natančne podaje. Do resnih priložnosti je Milan, ki ga je Real na domačem Santiagu Bernabeu popolnom nadigral, prišel šele ob koncu tekme. Blizu zadetka sta bila Ibrahimović in Pirlo.

Real Madrid - AC Milan 2:0 (2:0)
Roma - Basel 1:3 (1:2)
Bayern München - Cluj 3:2 (2:1)
Spartak Moskva - Chelsea 0:2 (0:2)
Olimpique Marseille - Žilina 1:0 (0:0)
Ajax Amsterdam - Auxerre 2:1 (2:0)
Arsenal - Šahtjor Doneck 5:1 (2:0)
Braga - Partizan Beograd 2:0 (1:0)