
Manchester United si je na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov proti Marseillu z zmago 2:1 zagotovil napredovanje v četrtfinale tekmovanja. „Bila je težka tekma, zavedali smo se, da so odlično moštvo, ki ima v ekipi odlične posameznike. A si je moja ekipa ob koncu tekme bolj zaslužila napredovanje,“ je za Sky Sport dejal Rooney. „Če želiš zmagati v takšnem tekmovanju, moraš enostavno premagati vsakega nasprotnika. Sedaj moramo ostati samozavestni, da bomo tudi našega naslednjega nasprotnika, ki nam ga bo namenil žreb premagali.“
Na po prvem dvoboju osmine finala Lige prvakov ni bilo še nič odločenega, saj se je tekma med Marseillom in Unitedom končala z 0:0. Domači so se hitro veselili vodstva, saj je že v peti minuti iz bližine zadel vedno boljši Javier Hernandez in tako poskrbel za prvi mehiški gol v izločilni fazi tega tekmovanja. V 75. minuti se je še drugič na tekmi med strelce vpisal Hernandez po akciji Valencie in Ryana Giggsa. V 82. minuti je Wesley Brown z avtogolom Francozom dal nekaj upanja za vrnitev, toda v končnici tekme so domačini znali zadržati prednost in se prebiti med najboljšo osmerico.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.