Nogomet

V Nyonu tudi o dogajanju na tekmi v Žilini

Nyon, 13. 12. 2010 18.18 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Disciplinska komisija Evropske nogometne zveze (UEFA) je sprožila preiskavo povezano z dogodki na tekmi 6. kroga Lige prvakov, ko je 'zavrelo' med navijači slovaške Žiline in moskovskega Spartaka.

Minulo sredo sta se v Žilini v 6. krogu Lige prvakov udarila slovaški prvak Žilina in moskovski Spartak, poleg megle nad igriščem, ki je ogrožala začetni sodnikov žvižg, pa so za težave poskrbeli tudi ruski huligani. Z metanjem pirotehničnih sredstev na igrišče in fizičnim obračunavanjem z redarji so namreč za skoraj 20 minut prekinili obračun.

Žilina - 2
Žilina - 2 FOTO: Reuters

Vodstvo ruskega kluba bo moralo tako na četrtkovem zaslišanju v Nyonu odgovarjati za neprimerno vedenje navijačev. Če jih čaka kazen, bo ta 'stopila' v veljavo šele v spomladanskem delu evropskih tekmovanj, saj bodo takrat igralci Spartaka nadaljevali sezono v ligi Evropa. Zaradi slabe organizacije dvoboja in pretirane grobosti na igrišču (pet rumenih kartonov) pa bodo odgovarjali tudi predstavniki slovaškega kluba.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User484909
17. 12. 2010 08.32