Nogometaši Barcelone imajo v novem tekmovalnem letu kar nekaj ciljev, eden in edini pa je, da bi na Pirenejskem polotoku ohranili primat, ki ga imajo zadnja leta. Katalonci sicer z izbranimi besedami govorijo o novincih, obrambi in kakovosti največjega tekmeca Real Madrida, nekaj več zaskrbljenosti pa izražajo, ko beseda nanese na njihovega stratega Joseja Mourinha.

"Real je v klub zvabil same vrhunske igralce. Zelo so izkušeni, sposobni so igrati na visokem nivoju in imajo trdno obrambo. Madrid je zelo dober, zato si Barcelona zasluži še veliko večje pohvale za dominacijo v zadnji sezoni in napredovanje v finale Lige prvakov,“ je za El Mundo Deportivo povedal zvezdnik Kataloncev Xavi Hernandez in se dotaknil tudi strahu pred trenerjem Josejem Mourinhom: "Bolj me skrbijo njegovi varovanci kot pa on sam!“
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.