Zmaga v finalu Lige prvakov se bo še kako izplačala, pa tudi poraženec ne bo nič kaj prikrajšan. Tako bo zmagovalec bogatejši za vrtoglavih 126 milijonov evrov, poraženec pa bo nagrajen s 73 milijoni evrov. Dobro bo zaslužil tudi organizator velikega finala, saj naj bila londonska blagajna ob koncu bogatejša kar za 52 milijonov evrov na podlagi potrošnje navijačev v barih, hotelih in na stadionu. Gospodarski učinek za evropsko gospodarstvo bo po podatkih družbe Mastercard samo od tekme, ko se bosta na Wembleyju pomerila evropska nogometna velikana Manchester United in Barcelona, znašal 369 milijonov evrov, kar je za 17,5 milijona evrov več kot lani. Takrat sta se udarila Inter in Bayern.

Letošnja nagrada je rekordna zaradi nagradnega sklada, večje tržne vrednosti, članov moštva, večjega števila televizijskih in medijskih pravic ter večje vrednosti blagovnih znamk. "Tekma med Manchester Unitedom in Barcelono je sanjski finale z vidika večine nogometnih navdušencev. Za nameček sta prvaka, angleški in španski, eni najuspešnejših ekip tudi zunaj igrišča. Skupaj bosta zaslužila 200 milijonov evrov, s čimer se bo letošnji finale v zgodovino evropskega klubskega nogometa zapisal kot najbolj dobičkonosen," je povedal avtor poročila Simon Chadwick, eden vodilnih evropskih strokovnjakov za trženje v športu z univerze v Coventryju.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.