
Češka tekačica, ki se je po lanskem porodu vrnila šele konec decembra, je bila v ciljnem šprintu zasledovalne tekme (7,5 km klasično + 7,5 km prosto) v švedskem Falunu za 0,2 sekunde boljša od Italijanke Gabrielle Paruzzi ter za 0,3 sekunde od vodilne v svetovnem pokalu Estonke Kristine Šmigun. Najboljša slovenska tekačica Petra Majdič je z osmim mestom (+47,0) dosegla svojo letošnjo najboljšo uvrstitev.
Majdičeva je pred novim letom resno razmišljala, da se tekme v Falunu sploh ne bi udeležila, nato pa se je tudi zaradi odličnega devetega mesta na zadnji, prav tako zasledovalni tekmi v Ramsauu le odločila za odhod v Skandinavijo. Znova je dokazala, da je zelo dobri klasični tehniki dodala znanje v prostem slogu, kar ji omogoča konkurenčnost tudi v tej disciplini. Na začetku tekme je imela precej smole, saj se je zapletla z Nemko Claudio Kuenzel, a sta po padcu obe ujeli vodilno šestnajsterico, ki si je kmalu pritekla občutno prednost pred zasledovalkami. V drugem delu tekme je na začetku še uspešno držala korak s sedmimi ubežnicami, nato pa je zadnjih pet kilometrov tekla sama na osmem mestu. Deset sekund zaostanka za najboljšimi in dvajset sekund prednosti pred zasledovalkami ji je omogočilo sproščen tek do konca, s katerim si je pritekla najboljšo uvrstitev v tej sezoni ter četrto najboljšo v karieri na daljših razdaljah.
V ospredju se je bil ogorčen boj za zmago, iz katerega sta prvi izpadli Rusinja Larisa Kurkina in Finka Virpi Kuitunen, kilometer pred ciljem pa še Nemka Evi Sachenbacher. V ciljni šprint so se tako podale Neumannova, Paruzzijeva, Šmigunova in Italijanka Sabina Valbusa. Slednja je imela veliko smole, saj je tik pred odločilnimi metri padla in tako izgubila možnosti za stopničke. V tesnem obračunu je bila še drugič zapored najboljša Neumannova, druga tekačica v sezoni 2001/02, olimpijska zmagovalka Paruzzijeva je bila druga, s tretjim mestom in novimi stopničkami pa je po zaslugi odsotnosti Ukrajinke Valentine Ševčenko svoj naskok v skupnem seštevku še povečala Šmigunova.